fbpx
У Росії оголосили про часткову мобілізацію

У Росії оголосили про часткову мобілізацію

Війна з Росією ЗС Росії Росія Світ Сусіди

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію.

Про це він оголосив у своєму зверненні, повідомляють російські ЗМІ.

Спочатку обіцяють мобілізовувати до лав армії осіб, які перебувають у запасі.

“Призову на військову службу підлягатимуть лише громадяни, які зараз перебувають у запасі і насамперед ті, хто проходив службу в лавах ЗС РФ і має певні військово-облікові спеціальності та відповідний військовий досвід”, – сказав керманич Кремля.

Також він зазначив, що “мобілізовані перед відправкою, у частині, обов’язково проходитимуть додаткову військову підготовку з урахуванням досвіду війни в Україні”, яку президент РФ називає “спеціальною військовою операцією”.

Путін звинуватив країни Заходу у ядерному шантажі та уточнив, що РФ також володіє ядерною зброєю. Вона потужніша, ніж у країн членів НАТО, і за потреби “при загрозі територіальної цілісності Росії” він готовий застосувати її.

Учора Держдума Росії ввела в Кримінальний кодекс поняття “мобілізація” і “воєнний час”, а також схвалила поправки щодо відповідальності за дезертирство під час мобілізації або у воєнний час.

Згідно з ухваленими поправками, обтяжуючою обставиною для злочинів проти військової служби вважатимуть не тільки умови збройного конфлікту або військових дій, а й “період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час”.

Також Держдума ввела кримінальну відповідальність за добровільну здачу в полон (від 3 до 10 років) і за мародерство (до 15 років).

Фото на тему: Збройні сили Росії / ЗС РФ

Згідно з поправками, якщо в період мобілізації або воєнного стану військовий залишив частину на термін до 10 днів, йому загрожує до 5 років в’язниці. Якщо залишив частину на місяць – то 7 років ув’язнення, а якщо був відсутній більше місяця – може провести за ґратами 10 років.

Призвані на військові збори росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками і призовниками.

За відмову від участі в бойових діях росіянин може отримати до 3 років колонії, якщо ж вона спричинила тяжкі наслідки – до 10 років.

Війна з Росією ЗС Росії Росія Світ Сусіди