fbpx
У Росії пустили під ніж унікальний Ил-76ПП

У Росії пустили під ніж унікальний Ил-76ПП

Авіація Ил-76 Росія Світ

В Іркутську ріжуть на метал єдиний наявний літак — постановник радіоперешкод на базі важкого транспортного Ил-76, щоб збудувати на місці його зберігання житловий комплекс.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Планер Ил-76ПП, розташований на території аеродрому колишнього Іркутського авіаційного училища, почали розбирати ще в середині листопада. Завершення робіт очікується до кінця 2024 року.

Демонтаж виконується за розпорядженням Міністерства оборони РФ, оскільки земля, де він розташований, більше не належить відомству, а сам літак неможливо вивезти через його габарити.

За інформацією видання, після розформування військового училища його територія, а також навчальний аеродром були у власності Міноборони, проте згодом були передані у власність Іркутська. Наразі ця земля передана в оренду забудовнику, який зводить там ЖК «Авиатор».

Ил-76ПП в Іркутську, грудень 2024. Фото: ircity.ru

Ил-76ПП

Побудований в середині 1980-х років, Ил-76ПП є створеним в єдиному екземплярі літаком радіоелектронної боротьби на базі військово-транспортного Ил-76МД. Він був призначений для придушення радіоелектронних засобів ворога під час просування військ.

Літак був оснащений авіаційним комплексом РЕБ «Ландыш» і призначений для постановки шумових радіоперешкод. Його апаратура розташована як всередині фюзеляжу, так і ззовні.

Для живлення нового обладнання на літаку (у лівому обтічнику ззаду) було встановлено турбогенератор АІ-24ВТ виробництва запорізького заводу «Мотор Січ». Він приводив у дію чотири генератори змінного струму.

Характерними ознаками саме цього борта є циліндричні контейнери з апаратурою у закінцівках крил, кругла антена РЕБ ​​під палубою вантажної кабіни, а також бічні обтічники перед вхідними дверима, яких немає у базових Ил-76МД.

Циліндричний контейнер з апаратурою на крилі Ил-76ПП. Фото: Максим Брянский

Ил-76ПП випробовувався до 1990-х років, однак не пішов у серію через проблеми з радіотехнічною апаратурою, яка виявилася ненадійною та не досягла електромагнітної сумісності.

Відомо, що з 1992 року літак перебазували на територію аеродрому вже відомого училища, де він перебував на збереженні донедавна.

Ил-76ПП. Фото: Виталий Ковтун

Наразі російські Повітряно-космічні сили володіють невеликим парком із трьох літаків радіоелектронної боротьби Ил-22ПП, побудованих у 2011-2016 роках на базі Ил-20.

Авіація Ил-76 Росія Світ