fbpx
У Росії розробили комплект дистанційного керування для ПТРК

У Росії розробили комплект дистанційного керування для ПТРК

ОПК ПТРК Росія Світ

Російський концерн «Калашников» розробив комплект дистанційного керування для радянського ПТРК «Конкурс» за мотивами української «Стугни».

Про розробку комплекту розповів генеральний директор концерну Алан Лушніков.

Концерн розробив на основі бойового досвіду комплект дистанційного управління, який дає можливість керувати одразу декількома ракетними комплексами у віддаленні від пускових установок. Для їх виробництва вже отримали дозвільну документацію.

«Ми зробили дистанційне керування, ґрунтуючись на досвіді бойового використання ПТРК з метою максимально убезпечити обслугу комплексу від вогню супротивника. Це обладнання дає можливість військовослужбовцям шукати та уражати ворожі цілі з укриття, перебуваючи на достатній відстані від пускової установки», — розповів Лушніков.

Український ПТРК "Стугна" та пульт дистанційного керування. Фото: ДККБ "ЛУЧ".

Відповідний комплект обладнання дозволяє оператору почергово керувати трьома пусковими установками ракетного комплексу «Конкурс» у світлий час доби. Останнє може свідчити про відсутність у розробці штатних нічних або тепловізійних прицілів.

За словами розробників, комплект може встановлюватися на неадаптовані радянські ПТРК «Конкурс». Загальний час монтажу навісного устаткування на пускові установки не перевищує 20 хвилин.

Вони наголосили, що віддалення оператора може сягати 100 метрів шляхом під’єднання чотирьох кабелів. Жодних фото пускових із цим комплектом показано не було, тому невідомо, який вигляд має пульт оператора.

Також незрозуміло, чому російський концерн розробив комплект для застарілих радянських систем, водночас проігнорувавши сучаснішний російський ПТРК «Корнет», який має аналогічні проблеми.

Російський оператор ПТРК "Корнет" змушений вести ракету до моменту її влучання.

Російський гаражний ОПК

Російські умільці вже давно експериментують із застарілими радянськими ПТРК. Таке явище широко поширене через відсутність в армії РФ аналогів третього покоління та недоліки сучасних російських комплексів типу «Корнет».

Однією з головних ознак радянських та російських протитанкових систем залишається необхідність ручного наведення ракети упродовж усього польоту, через що оператор комплексу постійно перебуває на рубежі вогню під загрозою. Щоб вирішити цю проблему, росіяни практикують кустарне встановлення комплектів дистанційного керування.

На відео показано кустарно модернізований таким чином комплекс «Корнет», що отримав дистанційний пульт керування на дроті, а також тепловізійний приціл із виводом зображення на монітор пульта.

Нагадаємо, що торік українське конструкторське бюро «ЛУЧ» представило поліпшену версію дистанційно керованого комплексу «Стугна» з новою пусковою установкою та пультом керування, що були розроблені за досвідом російсько-української війни.

ОПК ПТРК Росія Світ