fbpx
У Росії вперше заявили про застосування Україною ОТРК “Грім-2”

У Росії вперше заявили про застосування Україною ОТРК “Грім-2”

Війна з Росією ОТРК ОТРК «Сапсан»/«Грім-2» Україна

У міноборони Росії заявляють, що Україна почала застосовувати оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім-2».

Спікер російського міністерства розповів, що протиповітряна оборона нібито перехопила одну оперативно-тактичну ракету «Грім-2».

Міноборони Росії вперше заявляє про нібито знешкодження української оперативно-тактичної ракети.

«Протягом доби перехоплено одну оперативно-тактичну ракету “Грім-2”, три реактивні снаряди системи залпового вогню HIMARS, а також знищено два українські безпілотні літальні апарати в районах населених пунктів Новоандріївка та Зелений Гай», – йдеться у повідомленні російського відомства.

Проте росіяни не показали жодних доказів застосування Україною ОТРК «Грім 2».

До повномасштабного вторгнення український оперативно-тактичний ракетний комплекс перебував на стадії розробки. Цей ракетний комплекс розглядають в якості потужного засобу неядерного стримування агресора.

ОТРК «Сапсан» (експортна назва «Грім-2») розробляють для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км.

Бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними та іншими).

У 2016 році стало відомо, що Саудівська Аравія проводила переговори з Україною стосовно закупки українських ОТРК «Грім 2» і фінансування проєктно-конструкторської розробки.

Через два роки завершилося випробування головки самонаведення для цього ОТРК.

У квітні 2019 року повідомлялось, що для випробувань у Збройних силах України був готовий дослідний зразок оперативно-тактичного комплексу від Конструкторського бюро «Південне».

У 2022 році Міністерство оборони України мало отримати можливість вести роботу над створенням вітчизняного ракетного щита. Передусім йшлося про відновлення роботи над оперативно-тактичним комплексом «Сапсан».

Війна з Росією ОТРК ОТРК «Сапсан»/«Грім-2» Україна