fbpx
У Росії виникли проблеми зі збереженням крейсера-музею

У Росії виникли проблеми зі збереженням крейсера-музею

ВМФ Росії Росія Світ Судноремонт Сусіди Флот Чорноморський флот

Докування і ремонт крейсера-музею “Михайло Кутузов”, що знаходиться в Новоросійську в даний час неможливо через відсутність коштів і корабель може не дотягнути до свого 70-річчя.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на російські ЗМІ.

За даними джерела, корпус крейсера, який проходив попередній доковий ремонт у 2001 році, при максимальному нормативі не більше п’яти років, знаходиться в жалюгідному стані. “Все тече, особливо корми. Залишкові товщини корпусу невідомі”,

“На відміну від крейсера “Аврора “, “Михайло Кутузов” не входить до складу ВМФ РФ і за законом не може ремонтуватися за рахунок ДОЗ. Корабель належить до департаменту культури Міноборони як звичайний музей і фінансується як об’єкт культури”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що “без докування крейсер може перевернутися у стінки і понести за собою рятувальників і екіпаж”. Стверджується, що за наявними даними, кошти на докування крейсера точно не прораховані.

Повідомляється, що докування аналогічних кораблів може коштувати орієнтовно від 300 до 400 млн рублів. Головний виконавець контракту все одно визначається за результатами торгів. Провести ремонт корпусних конструкцій, в тому числі і броньового корпусу, а може і замінити корму, можуть не всі підприємства, що мають доки.

Варто зазаначити, що раніше повідомлялося про плани військового відомства країни-агресора, заселити на “Михайла Кутузова” перед буксируванням до Криму за прикладом “Аврори” військовий екіпаж.

Раніше, один із заступників міністра оборони РФ раніше повідомляв, що крейсер-музей відремонтують в Новоросійську до кінця 2020 року.

Крім того, зазначається, що проблема є набагато глибшою, і тягнеться в далеке минуле, коли кораблі-музеї виключалися зі складу ВМФ повністю і переходили не тільки на цивільний штат, але і виключалися з фінансування по ДОЗ.

Артилерійський крейсер “Михайло Кутузов” проекту 68-біс довжиною 210 м і водотоннажністю в 16 тис. тонн був спущений на воду в 1952 році. У складі Чорноморського флоту він виконував завдання в Середземному морі і Атлантиці, здійснив 15 далеких походів.

Корабель був виведений з бойового складу в 1992 році, знаходився в Севастополі. У 2001 році був доставлений до Новоросійська, де з 2002 року працює як корабель-музей, філіал Центрального Військово-морського музею.

Нагадуємо, що взимку у Росії в Примор’ї під час шторму від пірса відірвало великий десантний корабель «Александр Николаев».Великий десантний корабель зірвало з якоря через ураганний вітер, що вирував у Примор’ї. Інцидент стався біля міста Фокино в бухті Абрек (затока Стрелок). Невідомо, де опинився б корабель, якби не розташований поруч острів Путятіна.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ВМФ Росії Росія Світ Судноремонт Сусіди Флот Чорноморський флот