fbpx
У Росії випробували гіперзвукову ракету «Циркон» з підводного човна

У Росії випробували гіперзвукову ракету «Циркон» з підводного човна

Азія Випробування ВМФ Росії Гіперзвукові ракети Підводні човни Ракетобудування Росія Світ Сусіди Флот

Росія вперше випробувала гіперзвукову ракету «Циркон» з підводного човна.

Про це інформує мілітарний.

У міністерстві оборони Росії заявили, що вперше провели випробувальний пуск гіперзвукової ракети «Циркон» з підводного човна.

До цього пуски ракети «Циркон» здійснювалися з борту фрегата «Адмирал Горшков» в Білому морі.

Військово-морський флот Росії вперше провів випробування гіперзвукової ракети «Циркон» з атомного підводного човна «Северодвинск». Пуск був проведений по умовній морській цілі в акваторії Баренцевого моря, – йдеться у повідомленні.

Підводний човен «Северодвинск» виконав цей перший випробувальний пуск ракетою «Циркон» з надводного положення. Повідомляється, що ракета вразила умовну ціль і у підсумку випробування визнали успішним.

Раніше, у липні в Білому морі успішно випробували ракету «Циркон» з борту фрегата «Адмирал Горшков», який виконав пуск по наземній цілі. В ході випробувань також були підтверджені тактико-технічні характеристики ракети. Швидкість польоту «Циркону» становила понад 8300 км/год.

Всього в рамках державних випробувань гіперзвукової ракети «Циркон» з фрегата «Адмирал Горшков» планують виконати чотири пуски.

Розробка ракети «Циркон» ведеться з 2011 року, а льотні випробування боєприпасу проводяться з 2015-го. Ракета буде використовуватися для ураження надводних кораблів противника, оснащених системами протиповітряної та протиракетної оборони.

Перші випробування ракети «Циркон» пусками по мішені, розташованої на березі, відбулися в січні 2020 року. Ракету запустили з фрегата «Адмирал Горшков». Вона вразила берегову мішень на відстані 500 кілометрів.

Пуск гіперзвукової крилатої ракети «Циркон». Жовтень 2020. Фото: МО РФ

Імовірно, «Циркон» – двоступенева ракета. Перша ступінь, якої обладнана твердопаливним ракетним двигуном, а друга – прямоточним повітряно-реактивним. Дальність польоту ракети може складати до 600 кілометрів. «Циркон» здатний розвивати швидкість до 9 Мах. Гіперзвуковими ракетами «Циркон» будуть оснащуватися підводні човни і надводні бойові кораблі російського флоту.

Завершити державні випробування «Циркон» планується у 2021 році, а прийняти ракету на озброєння – у 2022-му.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Азія Випробування ВМФ Росії Гіперзвукові ракети Підводні човни Ракетобудування Росія Світ Сусіди Флот