fbpx
У Росії запатентували дрон-камікадзе із крилами, що скидаються

У Росії запатентували дрон-камікадзе із крилами, що скидаються

Авіабудування Авіація БпА (Безпілотні апарати) Росія Світ Сусіди

Всеросійський науково-дослідний інститут технічної фізики запатентував баражуючий безпілотник підвищеної маневреності з додатковими крилами, що скидаються.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на документацію патенту.

Як випливає з документа на сайті Роспатента, додаткові крила допомагають йому знизити швидкість польоту у баражуючому режимі, і при обгинанні поверхні.

Коли безпілотник виявив ціль за допомогою оптичної стереоскопічної головки самонаведення, він може знову розігнатися і щоб досягти максимальної швидкості, скинути додаткові крила.

Апарат виконаний за інтегральною аеродинамічною схемою з двигуном у хвостовій частині та керованим переднім вертикальним оперенням у носовій.

Малюнок з російського патенту баражуючого боєприпасу

Малюнок безпілотника у патенті має деяку схожість з ізраїльським баражуючим боєприпасом IAI Harpy.

Баражуючий боєприпас

Безпілотники, які здатні самостійно виявляти цілі та при необхідності їх знищувати, називають «Баражуючий боєприпас».

Зазвичай це літальні апарати літакового типу з розвідувальними системами та фугасною бойовою частиною.

Вони коштують набагато дешевше стандартних видів озброєння, і їх складно виявити, тому що в основному їх будують із пластикових та інших матеріалів, що не відображають радіосигнал.

Формула російського винаходу:

  1. Літальний апарат з підвищеною маневреністю, що містить корпус і двигун, корпус виконаний за інтегральною аеродинамічною схемою, у хвостовій частині якого встановлений двигун, який відрізняється тим, що в носовій частині корпусу встановлено кероване переднє вертикальне оперення, на поверхні корпусу встановлені вертикальні кілі, а на задній поверхні корпусу виконані елевони;
  2. Літальний апарат з підвищеною маневреністю за п. 1, який відрізняється тим, що у хвостовій частині корпусу виконана вільна зона перед повітрозабірного двигуна, виконаного у вигляді імпелера;
  3. Літальний апарат з підвищеною маневреністю за п. 1, який відрізняється тим, що літальний апарат оснащений додатковими крилами, у вихідному положенні розташованими всередині корпусу з можливістю висування та фіксації в кінцевому положенні;
  4. Літальний апарат з підвищеною маневреністю за п. 3, який відрізняється тим, що додаткові крила мають можливість скидання у польоті;
  5. Літальний апарат з підвищеною маневреністю за п. 1, який відрізняється тим, що по краях корпусу встановлені гондоли;
  6. Літальний апарат з підвищеною маневреністю за п. 1, який відрізняється тим, що на нижній поверхні корпусу вздовж осі літального апарату виконано поздовжній виступ.

На фінальній стадії польотного завдання при наведенні на виявлену ціль додаткові крила (під номером 9 на малюнку) скидаються для досягнення максимальної швидкості польоту за рахунок зниження лобового опору потоку повітря.

Нагадаємо, Збройні сили Росії на навчаннях “Запад-2021” почали використовувати розвідувальні безпілотники (“Форпост”) як ударні. Також на навчаннях “Запад-2021” на полігоні Муліно в складі розвідувального вогневого комплексу були задіяні безпілотні літальні апарати “Иноходец”, “Ласточка” та “Орлан-10”.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Авіабудування Авіація БпА (Безпілотні апарати) Росія Світ Сусіди