fbpx
У Росії звинуватили НАТО у катастрофі субмарини “Курск”

У Росії звинуватили НАТО у катастрофі субмарини “Курск”

ВМФ Росії НАТО Підводні човни Росія Світ Сусіди Флот

У Росії колишній командувач Північного флоту РФ звинуватив НАТО у тому, що російський атомний підводний човен «Курск» затонув.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на оприлюднену заяву на державних ЗМІ Росії.

Російський адмірал В’ячеслав Попов заявив, що атомний підводний човен «Курск» затонув у 2000 році внаслідок зіткнення з субмариною НАТО.

Також колишній командувач Північного флоту Росії заявив, що на 90% відома назва цієї субмарини Північноатлантичного альянсу.

Під час трагедії В’ячеслав Попов відповідав за проведення навчань за участі субмарини «Курск», у момент вибуху субмарини знаходився на містку крейсера «Петр Великий».

Згодом російський адмірал керував рятувальною операцією, під час якої нікого не врятували. Усі 118 моряків та офіцерів на борту підводного човна загинули.

За словами адмірала, “щоб публічно сказати назву човна, потрібно мати докази та викласти їх”, а він цього зробити не може.

Кремль в особі прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова заяву Попова коментувати відмовився, назвавши її “гіпотезою”.

Російський атомний підводний човен «Курск» після катастрофи 2000 року

За його твердженням, підводний човен однієї з країн НАТО стежив за АПЧ «Курск» і, ймовірно, занадто сильно наблизився до нього, “або маневр “Курська” призвів до втрати контакту”.

Російський підводний човен при цьому нібито вдарився носовою частиною, а як розташовувався іноземна субмарина – Попов говорити не став.

Російський атомний підводний човен «Курск» після катастрофи 2000 року

Адмірал стверджує, що саме внаслідок цього зіткнення у «Курська» був пошкоджений торпедний апарат: стався вибух торпеди, затоплення першого відсіку, після чого російський підводний човен пішов на дно.

За офіційною версією слідства, основною причиною загибелі АПЧ «Курск» став виробничий дефект торпеди 65-76 ПВ «Кит». Доказів присутності іноземної субмарини слідчі не виявили.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМФ Росії НАТО Підводні човни Росія Світ Сусіди Флот