fbpx
У Румунії визнали падіння дрона РФ на своїй території

У Румунії визнали падіння дрона РФ на своїй території

Авіаінциденти Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Європа Російська агресія Румунія Світ Сусіди Україна

Міністр оборони Румунії вперше визнав, що біля берегів Дунаю з румунського боку знайшли фрагменти, схожі на уламки безпілотника.

Міністр оборони Анджел Тилвар підтвердив в ексклюзивному коментарі журналістам видання Antena 3 CNN, що фахівці знайшли уламки дрона.

Їх знайшли біля села Плауру на території жудця Тулча – навпроти українського Ізмаїла. Населені пункти розділяє лише русло Дунаю.

Як відомо, спершу Бухарест категорично заперечив падіння на території Румунії російських “Шахедів”, якими атакували українські порти на Дунаї.

Ми обстежили дуже велику територію, включно з тією, про яку говорили публічно, і можу підтвердити, що у цьому районі знайшли фрагменти, що можуть бути уламками дрона“, – сказав Анджел Тилвар.

За його словами, знайдені фрагменти не становлять загрози.

Міністр оборони Румунії Ангел Тілвар під час спілкування з пресою на зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Пентагоні, Вашингтон, 30 березня 2023 рік. Фото: АР/Manuel Balce Ceneta

Ми бачимо, що за досить короткий час сталася серія російських атак проти української портової інфраструктури і складів, і, думаю, нам важливо посилити заходи пильності. У нас буде більше пунктів спостереження, більше патрулів“, – додав міністр, зазначивши, що їде спілкуватися з владою містечок, найближчих до кордону з Україною.

Удар 4 вересня

Нагадаємо, 4 вересня в МЗС України з посиланням на Держприкордонслужбу повідомили, що під час атаки на українські порти на Дунаї у ніч на 4 вересня російські БПЛА Shahed впали на території Румунії, та додали фото вибуху з іншого боку Дунаю.

Румунська сторона фактично заперечила інцидент і заявила, що “використані РФ ударні засоби не становили прямої воєнної загрози для національної території чи територіальних вод Румунії”.

Після цього глава українського МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що в України є фотодокази падіння дронів Shahed на румунській території.

У лютому Румунія вже фіксувала проліт російських ракет поблизу своїх кордонів. Київ тоді повідомив, що дві російські крилаті ракети “Калибр” перетнули кордон України з Молдовою та пролетіли у повітряному просторі Румунії.

З початком російських ударів у серпні 2023 року по інфраструктурі Ізмаїла та Рені Румунія також перевіряла, чи падали дрони або уламки від них на її території.

Авіаінциденти Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Європа Російська агресія Румунія Світ Сусіди Україна