fbpx
У Школі протитанкової артилерії підготували операторів Javelin

У Школі протитанкової артилерії підготували операторів Javelin

184 Навчальний центр Javelin ЗСУ ПТРК Україна

У Школі протитанкової артилерії Збройних сил України підготовлено 60 операторів ПТРК FGM-148 Javelin.

Про це йдеться в інтерв’ю АрміїInform начальника ракетних військ і артилерії − начальника управління РВіА командування підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ генерал-майора Андрія Маліновського.

Школа протитанкової артилерії працює на базі 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ Збройних Сил України з 31 березня 2020 року.

У 184-му навчальному центрі за ініціативи Головнокомандувача ЗСУ спочатку підготовлено 5 інструкторів на Javelin. А вони вже вишколили інструкторів зі Школи протитанкової артилерії.

«Американські колеги спостерігали, як у нас відбуваються підготовка й заліки. Їм навіть не довелося втручатися, бо наші хлопці добре знають свою справу. Нині наші фахівці готують операторів на Javelin», – підкреслює Андрій Маліновський.

Школа протитанкової артилерії. Фото: Міноборони

Повідомляється, що лише за пів року існування нової структури Школи підготовлено близько 100 фахівців, як операторів протитанкових ракетних комплексів, так і розрахунків рухомих (самохідних) ПТРК та протитанкових гармат.

«Головнокомандувач ЗСУ визначив переформатувати Школу ПТРК у Школу протитанкової артилерії (ПТА. – Ред.). Це вже зроблено – там тепер навчають фахівців причіпних гармат – МТ12 і фахівців, які оперують протитанковими керованими ракетами «Штурм-С», «Фагот», «Корсар», «Стугна»», – розповідає генерал-майор.

За весь час існування Школи підготовлено понад 300 фахівців різних спеціальностей протитанкової артилерії, зокрема, 60 операторів ПТРК FGM-148 Javelin.

Javelin України

У червні 2020 року до України прибула партія протитанкових ракетних комплексів Javelin від США.

Окрім Javelin до України прибули радіостанції, боєприпаси та низка іншого обладнання.

У Школі протитанкової артилерії підготували операторів Javelin. Протитанкові ракетні комплекси Javelin у контейнерах Фото: Посольство США в Україні

Україна для потреб ЗСУ отримала від США одну з останніх модифікацій протитанкового ракетного комплексу Javelin – FGM-148E.

Закупівля відбувається у рамках пілотного проєкту за програмою Уряду США «Міжнародні військові продажі».

Проєкт передбачає постачання для Збройних Сил України комплексу озброєння, його обслуговування та надання супутніх послуг з підготовки особового складу для надійної та ефективної експлуатації протитанкових комплексів впродовж всього життєвого циклу.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


184 Навчальний центр Javelin ЗСУ ПТРК Україна