fbpx
У США невдачею завершилося випробування ракети Rocket-3

У США невдачею завершилося випробування ракети Rocket-3

Випробування Космос Ракетобудування Світ США

У США невдачею завершилося третє випробування ракети-носія Rocket-3 компанії Astra.

Про це інформує Мілітарний.

Тестовий запуск в суботу 28 серпня, ракети-носія Rocket-3 (LV0006), розробленої американською компанією Astra, завершився невдачею, – повідомляє Space News.

Запуск відбувся о 14:36 ​​за місцевим часом (1:36 за часом Києва 29 серпня) з «Тихоокеанського космопорту» (Pacific Spaceport) на острові Кадьяк (штат Аляска).

Під час запуску ракета спочатку трохи відхилилася і, не набираючи висоти, почала зміщуватися в бік від стартового столу, проте через кілька секунд все-таки почала підійматися вгору.

Через дві з половиною хвилини польоту двигуни ракети відключилися і вона втратила стійкість, після чого трансляція з встановлених на ній камер перервалася.

«Ми зіткнулися з технічними труднощами, але зібрали дані про політ за дві з половиною хвилини, — наголосили у компанії. — Наша команда вивчить ці дані і використає їх під час наступних запусків».

Компанія Astra підписала угоду з Космічними силами США на два тестові польоти з макетом корисного навантаження.

У разі якщо обидва польоту завершаться успіхом, компанія стане підрядником Пентагону в рамках програми по виведенню військових супутників на орбіту Землі. Пізніше в цьому році заплановано ще один запуск.

Ракета-носій Rocket-3 довжиною близько 12 м призначена для виведення малих супутників на низьку навколоземну орбіту. Компанія Astra, яка створила цю ракету, розраховує, що її дешевизна і малі розміри дозволяють доставляти її до місця пуску в звичайних контейнерах, таким чином забезпечуючи конкурентні переваги на ринку космічних послуг.

Подібні нештатні ситуації не є рідкістю в космічній галузі. Доприкладу, у лютому, прототип Starship SN9 компанії SpaceX розбився при спробі посадки після польоту на висоту 12 кілометрів.

Прототип Starship SN9. Лютий 2021

На відміну від попереднього прототипу SN8, який розбився через недостатній тиск в посадковому баку, SN9 не вдалося зробити ключовий маневр перед гальмівним імпульсом.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Випробування Космос Ракетобудування Світ США