fbpx
У США показали, як РФ могла збити MQ-9

У США показали, як РФ могла збити MQ-9

MQ-9 Reaper Авіаінциденти Авіація БпА (Безпілотні апарати) ПКС Росії Росія Світ Су-27 США Чорне море

У Сполучених Штатах показали, як російський багатоцільовий винищувач міг збити американський безпілотник MQ-9 Reaper.

Журналісти провідної американської телевізійної програми новин CBS розповіли, що російський літак навмисно пролетів перед безпілотником MQ-9 Reaper і скинув перед ним паливо.

З оприлюдненого відеоролика випливає, що американський дрон не був уражений ракетами.

Міністр оборони США Ллойд Остін назвав агресивним, ризикованим і небезпечним зіткнення російського Су-27 з американським безпілотником над Чорним морем.

«Цей небезпечний епізод є частиною системи агресивних, ризикованих і небезпечних дій у міжнародному повітряному просторі», – сказав Остін.

Остін запевнив, що США «продовжуватимуть літати і діяти» відповідно до міжнародного права.

«Тож не сумнівайтесь, Сполучені Штати продовжуватимуть літати і діяти всюди, де це дозволяє міжнародне право. А Росія зобов’язана діяти своєю військовою авіацією безпечно і професійно», – зазначив Ллойд Остін.

Щоби Росія не змогла зібрати секретну інформацію, за даними джерел CNN, США віддалено стерли конфіденційне програмне забезпечення.

Представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що уламки дрона ще не знайшли.

«Якщо їхнє послання полягало в тому, щоб стримати або відмовити нас від польотів та операцій у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, то це не вдасться. Ми збираємося продовжувати літати і працювати в міжнародному повітряному просторі над міжнародними водами. Чорне море не належить жодній країні», – заявив Кірбі.

БПЛА MQ-9 Reaper США у Румунії. Лютий 2021. Фото: МО Румунії

На думку секретаря РНБО Олексія Данілова, цей інцидент із MQ-9 – це сигнал Путіна про готовність до розширення зони конфлікту із втягуванням інших сторін.

«Тактика ва-банк – постійне підвищення ставок в умовах стратегічного програшу в надії на зміну обставин», – розповів Олексій Данілов.

Інцидент з MQ-9

Нагадаємо, Повітряні сили США 14 березня виступили із заявою, у якій повідомили, що російський винищувач Су-27 під час перехоплення пошкодив над Чорним морем американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper, через це безпілотник довелося затопити.

За оцінками американської сторони, російський Су-27 зазнав пошкоджень під час зіткнення з MQ-9.

Це суперечить твердженням міністерства оборони РФ, яке каже, що обидва літаки нібито «не вступали в контакт» із безпілотним літальним апаратом.

Су-27 ПКС Росії під час перехоплення над Балтикою американського літака-розвідника RC-135. 14 квітня 2016 року. Фото: ЗМІ РФ

Росія 14 березня для ідентифікації американського безпілотника підняла у повітря винищувачі зі складу чергових з ППО сил.

За версією міноборони Росії, нібито внаслідок різкого маневрування безпілотний літальний апарат MQ-9 перейшов у некерований політ із втратою висоти та зіткнувся з водною поверхнею.

«Російські винищувачі бортове озброєння не застосовували, з безпілотним літальним апаратом контакту не вступали і повернулися на аеродром базування», – стверджують у російському відомстві.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


MQ-9 Reaper Авіаінциденти Авіація БпА (Безпілотні апарати) ПКС Росії Росія Світ Су-27 США Чорне море