fbpx
У США пропонують оголосити Україну країною «НАТО-плюс»

У США пропонують оголосити Україну країною «НАТО-плюс»

Конгрес США Конгресмен Світ США Україна Україна-НАТО Україна-США

Конгресмени у США пропонують оголосити Україну країною «НАТО-плюс».

Про це пише «Голос Америки».

Група республіканських конгресменів має намір внести відповідний законопроєкт.

Його автори відмічають, що це дозволить значно збільшити фінансування військової допомоги летального характеру для України.

«У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили», – заявив головний спонсор законопроєкту республіканець Майкл Маккол.

Ця ініціатива забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, яку вона потребує в умовах нарощування російської військової потужності біля кордонів.

«Владімір Путін має взяти до відому, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії на не дозволить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі», – додав він.

Законопроєкт визначає Україну як країну «НАТО-плюс», що б забезпечити пришвидшені розгляди питань про продаж деяких американських оборонних товарів та послуг.

Документ відкидає пропозицію Росії про введення мораторію на розгортання у Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили Росію як країну-спонсор тероризму.

Наприкінці грудня Адміністрація президента США негласно реалізувала виділення Україні додаткової допомоги у сфері безпеки у розмірі 200 мільйонів доларів.

До нового пакету допомоги увійшли ті самі оборонні озброєння, які США надавали Україні раніше, включаючи летальне озброєння. Зокрема, йдеться про стрілецьку зброю та боєприпаси, захищені радіостанції, медичне обладнання, запасні частини та інше обладнання.

Нагадуємо, що у грудні, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден схвалив збільшення безпекової допомоги Україні до 300 млн доларів. Він підписав ухвалений Конгресом США Закон про оборонний бюджет на 2022 рік.

Конгрес США Конгресмен Світ США Україна Україна-НАТО Україна-США