fbpx
У світі зросла кількість розгорнутих ядерних боєголовок

У світі зросла кількість розгорнутих ядерних боєголовок

Росія Світ США Ядерна зброя

Росія і США збільшили число розгорнутих ядерних боєголовок.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За данними доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), опублікованому 14 червня. Стало відомо, що кількість розгорнутих одиниць ядерної зброї в світі виросло з 3720 минулого року до 3825 цього року.

Близько двох тисяч боєголовок перебували в стані підвищеної готовності – майже всі вони належать Росії і США. При цьому загальне число одиниць ядерної зброї в світі зменшилося з 13 400 до 13 080.

Як повідомляють експерти SIPRI, Росія зменшила загальне число боєголовок на 120, включаючи ті, що є в складі оперативних сил, зберігаються, очікують демонтажу або списані, США – на 250.

Водночас російський ядерний арсенал збільшився на 180 боєзарядів за рахунок взяття на озброєння нових міжконтинентальних балістичних ракет наземного і морського базування з декількома боєголовками.

У доповіді зазначають, що на Росію і США припадає понад 90 відсотків світової ядерної зброї, а Москва і Вашингтон надають все більше значення ядерній зброї в своїх стратегіях національної безпеки.

Окрім того, SIPRI повідомляє, що зараз запаси ядерної зброї у США і Росії перебувають у межах, встановлених Договором про обмеження стратегічних наступальних озброєнь – СНО-3, підписаним у 2010 році.

Балістична ракета у шахті

Нагадаємо, що у НАТО можуть виступити проти ядерних сил США наземного базування у Європі, як поступку Росії.

Союзники по НАТО готові офіційно виступити проти розміщення ядерних ракет наземного базування в Європі. Цей крок розглядається, як можливий спосіб «послабити напруженість у відносинах з Москвою» і налагодити діалог з контролю над озброєннями напередодні саміту США і Росії в Женеві 16 червня.

Випробування нової крилатої ракети США

Обговорення в НАТО проходять на тлі новин, що Москва знову запропонує мораторій на розміщення ракет середньої і меншої дальності наземного базування, про що на цьому тижні повідомили російські державні ЗМІ.

Це питання залишається відкритим з тих пір, як Росія розгорнула ракети наземного базування SSC-8, які, за твердженнями США, порушують Договір про ракети середньої і меншої дальності 1987 року. Це, в свою чергу, спонукало тодішнього президента Дональда Трампа до 2019 року вийти з Договору про РСМД. Росія тоді заявила, що США порушили договір, але офіційні особи США це заперечували.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Росія Світ США Ядерна зброя