fbpx
У Туреччині показали патрульне судно на базі корвету Ada

У Туреччині показали патрульне судно на базі корвету Ada

ВМС Туреччини Закупівлі Корвети класу Ada ОПК Патрульний корабель Суднобудування

Перше морське патрульне судно ВМС Туреччини типу Hisar готове до спуску на воду.

Про це повідомило видання Defence Turk.

Корабель типу Hisar помітили на стамбульській військово-морській верфі. Судно отримало назву Akhisar (P-1220).

Емре Корай Генчой, директор військово-морських програм компанії ASFAT (головного підрядника проєкту) поділився фотографіями майбутнього Akhisar і заявив, що корабель готовий до церемонії спуску на воду.

«Лише через 15 місяців після порізу сталі TCG Akhisar з більшою частиною обладнання та готовою енергетичною системою чекає на церемонію спуску на воду», – зазначив директор.

Церемонія різання сталі для OPV відбулася 15 серпня 2021 року. Вперше модель судна представили на виставці IDEF 2021 у Стамбулі з 17 по 21 серпня 2021 року.

У квітні 2022 року оголосили про початок будівництва першого судна. Всього заплановане будівництво 10 кораблів цього проєкту.

Hisar

Судна типу Hisar класифікують як OPV (Offshore Patrol Vessels). Це судна, що призначені для патрулювання та захисту офшорних зон (прибережних вод).

Основні завдання суден цього класу –  розвідка, спостереження і рекогносцировка, пошук і рятування, боротьба з тероризмом, операції з перехоплення на морі і морські спецоперації в прибережних зонах.

Тип Hisar розроблений на базі корветів типу Ada проєкту MILGEM. Основна відмінність полягає у іншому компонуванні і використанні рушійної установки CODELOD(Сombined Diesel-Electric Or Diesel).

Нове компонування робить судно дешевшим і збільшує швидкість будівництва.

Міністерство оборони Туреччини раніше повідомляло, що судно буде обладнане за принципом “з оснащенням, але не з озброєнням”, тому поки що невідомо, як саме буде озброєне судно.

Хоча на концепті судно показане з нетиповим для цього класу озброєнням, яке складається з торпед ATMACA або CAKIR.

За концептом судно має вертикальну пускову установку для запуску протиповітряних ракет.

Гарматні системи представлені системою ближнього бою Gökdeniz і 76-мм гарматою.

Судна типу Hisar мають трохи менші габарити, ніж корвети типу Ada. Довжина у них однакова – 99,56 метрів, ширина Hisar – 14,42 метри; осадка – 3,77 метра; вага – 2300 тонн.

Патрульні судна матимуть більший запас ходу в 4500 морських миль. Також Hisar має інші радари і сонари.

ВМС Туреччини Закупівлі Корвети класу Ada ОПК Патрульний корабель Суднобудування