fbpx
У Туреччині спустили підводний човен “Hizir Reis”

У Туреччині спустили підводний човен “Hizir Reis”

Підводні човни Світ Суднобудування Туреччина Флот

У Туреччині урочисто спустили на воду другий дизель-електричний підводний човен класу «Reis».

Про це йдеться у повідомлені Міністерства оборони Туреччини.

Човен проєкту «Type 214» спустили на турецькій верфі «Gölcük Naval Shipyard».

Субмарина названа «Hizir Reis» на честь берберського корсара Хайр ад-Дін Барбаросса, який став правителем Алжиру, а потім адміралом Османської імперії.

Одночасно зі спуском на воду підводного човна на верфі провели перше зварювання елементів корпусу майбутнього шостого підводного човна серії, названого «Selman Reis».

Турецький підводний човен «Hizir Reis» класу «Reis». Травень 2022. Фото: Міноборони Туреччини

Головним гостем урочистих заходів став президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Також був присутній міністр оборони Хулусі Акар та представники командування турецьких збройних сил.

Виступаючи на церемонії спуску підводного човна на воду, президент Ердоган повідомив, що Туреччина планує щорічно вводити в дію по одному підводному човну класу «Reis», так що до 2027 року флот країни буде мати шість нових субмарин.

За його словами, до складу озброєння нових човнів включать перспективні протикорабельні ракети «Atmaca» та торпеди «Akya» власної розробки турецьких компаній.

Ракета «ATMACA». Фото: ЗМІ Туреччини

Також Ердоган вперше озвучив плани Анкари щодо виробництва підводних човнів наступного покоління: «Туреччина почне будівництво субмарин класу MILDEN у 2025 році на верфі Gölcük, – заявив він. – Ми плануємо прийняти на озброєння перший такий підводний човен через 5–6 років після початку будівництва».

Контракт, підписаний у липні 2009 року між управлінням оборонної промисловості Туреччини та німецькою «Thyssen Krupp Marine Systems», передбачає будівництво шести підводних човнів з повітронезалежною силовою установкою в рамках угоди про передачу технологій.

Турецька торпеда AKYA

Підводні човни класу «Reis» мають однокорпусну конструкцію та повітронезалежну силову установку на паливних елементах «Howaldswerke-Deutsche Werft».

Надводна водотоннажність підводних човнів – 1850 тонн (підводна – 2042 тонни), довжина корпусу – 68,35 метра. Екіпаж – 30 людей. Також можливе розміщення до 11 бійців служби спеціальних операцій. Передбачається, що перші підводні човни серії озброїть важкими 533-мм торпедами «Mk48» і «DM2A4», протикорабельними ракети «Harpoon» та мінами, а наступні субмарини вже отримають турецькі торпеди та ракети.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Підводні човни Світ Суднобудування Туреччина Флот