fbpx
У Туреччині випробували нову ракету класу «земля-земля»

У Туреччині випробували нову ракету класу «земля-земля»

Roketsan Азія Артилерія Випробування ОПК Ракетобудування РСЗВ Світ Туреччина

У Туреччині випробували нову ракету TRLG-230 класу «земля-земля», що може використовуватися з 230-мм реактивних систем залпового вогню та ракетних комплексів Bora.

Відео з випробувань оприлюднив  ресурс SavunmaSanayiST на своєму каналі в Twitter.

Відмінністю нової ракети є наявність цілевказання по лазерному променю.

Під час демонстрації зразка компанією ROKETSAN цілевказання здійснювалось з безпілотного літального апарату Bayraktar TB2.

На випробуваннях ракета запущена з мобільної пускової установки на суходолі успішно уразила в ціль, розташованій на воді:

Момент підльоту ракети TRLG-230 класу «земля-земля» до цілі

Дальність польоту ракети складає близько 70 км.

Ракета TRLG-230 класу «земля-земля» дозволить розширити номенклатуру боєприпасів до 230-мм реактивних систем залпового вогню M270, що перебувають на озброєнні турецької армії.

Окрім того можна звернути увагу, що у якості пускової установки використовується машина на базі КАМАЗ-63501, яка вже використовується в якості пускової для 122-мм реактивної системи залпового вогню T-122 Sakarya, виготовлених в інтересах Азербайджану:

122-мм реактивна система залпового вогню T-122 Sakarya

Дана бойова машина розроблена за концепцією ізраїльської системи Lynx, яка дозволяє на одну і ту ж пускову установку встановлювати різноманітні ракетні системи калібрами від 122 до 300 мм.

Такі системи вже є на озброєнні союзника Туреччини на Кавказі – Азербайджану, що придбав у Ізраїлю різноманітні системи Lynx калібрами 122-мм (Lynx GradLAR), 160-мм (LAR-160) та 300-мм (Lynx Extra).

122-мм реактивна система залпового вогню LynxLAR

Ймовірно турецька компанія ROKETSAN хоче зацікавити потенційного замовника новою системою залпового вогню.

Також нагадаємо, що у червні з’явилась інформація про наміри придбати Азербайджаном безпілотні літальні апарати типу турецького виробництва.

Roketsan Азія Артилерія Випробування ОПК Ракетобудування РСЗВ Світ Туреччина