fbpx
У Туреччині заклали другий фрегат нового покоління

У Туреччині заклали другий фрегат нового покоління

Європа Світ Суднобудування Туреччина Флот Фрегати

У Стамбулі заклали другий фрегат нового покоління класу Istanbul, який призначений для флоту Туреччини.

Церемонія закладки корабля Izmir відбулася у той час, коли відраховуються останні дні до введення в дію головного фрегата Istanbul. Очікується, що це станеться до кінця 2023 року.

«Ми заклали на нашій верфі перший блок Milgem 6 (другий фрегат I класу) у рамках проєкту закупівель шостого, сьомого та восьмого кораблів класу Milgem», – розповіли в Anadolu Shipyard.

Головний Istanbul заклали на верфі Istanbul Naval Shipyard, яка належить державі, в липні 2017 року і спустили на воду в січні 2021 року.

У квітні 2023 року турецьке Управління оборонної промисловості підписало контракт на постачання ще трьох фрегатів із консорціумом, утвореним місцевими компаніями STM та TAIS.

Умови угоди припускають, що кораблі будуватимуть одночасно на трьох верфях – Anadolu, Sefine та Sedef.

Запланований термін поставки трьох фрегатів – три роки.

Фрегати класу Istanbul

У середині 2020-х років розпочалася програма розробки фрегатів I-класу для заміни застарілих фрегатів класу Yavuz.

Розроблений у рамках програми MILGEM клас Istanbul – збільшений варіант протичовнового корвета класу Ada. Фрегати матимуть приблизно на 50% більше паливного об’єму та дальність плавання порівняно з корветами класу Ada.

Фрегат призначений для проведення морських операцій спостереження, патрулювання та охорони морських акваторій. Конфігурація систем корабля підібрана для виявлення, класифікації, ідентифікації та знищення морських цілей.

Відповідно до вимог ВМС Туреччини, фрегати I-класу будуть оснащені такими системами озброєння:

  • 16-ствольною вертикальною пусковою установкою VLS (всього 64 ракети класу «земля-повітря», тип ракет поки не уточнюють);
  • 4×4 пусковими контейнерами для ПКР Atmaca;
  • 76-мм гарматою Super Rapid;
  • 35-мм зенітною гарматою Aselsan Gokdeniz;
  • 2 х 25-мм гарматами Aselsan STOP;
  • системою протидії торпедам HIZIR.
  • двома 324-мм спаренми торпедними апаратами.

Водотоннажність фрегату класу Istanbul – близько трьох тисяч тонн. Довжина судна складає 113 метрів, а ширина – 14,4 метра. Він може розвивати максимальну швидкість 29 вузлів з максимальною дальністю плавання 6 570 морських миль на швидкості 14 вузлів. Екіпаж корабля – 125 осіб.

Європа Світ Суднобудування Туреччина Флот Фрегати