fbpx
У військовій частині на будівництві вкрали мільйони

У військовій частині на будівництві вкрали мільйони

Військова прокуратура ДБР (Державне бюро розслідувань) ЗСУ Розкрадання майна СБУ Україна

СБУ викрила заволодіння бюджетними коштами у розмірі 19 мільйонів, виділеними на вдосконалення системи захисту військової частини на Вінниччині.

Про це повідомляє пресцентр Служби Безпеки України.

Повідомляється, що у межах договору на 41 мільйон гривень, укладеного у 2017 році з Міноборони, комерційна структура мала збудувати інженерні споруди у військовій частині.

За версією слідства, під час виконання контракту менеджмент фірми привласнив понад 19 мільйонів бюджетних коштів. Комерсанти не виконали значну частину робіт, передбачених договором, та поставили будівельні матеріали у менших обсягах.

Під час проведення обшуків за місцями проживання фігурантів та у військовій частині правоохоронці виявили документацію, що доводить проведення оборудки.

Фото з матеріалів слідства. Джерело: ДБР

Слідством встановлено, що командир військової частини допустив оплату за невиконані роботи з будівництва дороги.

Через завищення обсягів та вартості виконаних робіт у грудні 2017 року керівник компанії, її власник та фізична особа-підприємець привласнили 3,2 млн грн.

Протягом червня-липня 2019 року ці ж особи привласнили майже 16 мільйонів бюджетних коштів, отриманих в якості передплати за послуги з будівництва дорожнього покриття, які вони не збиралися виконувати.

Після цього підозрювані легалізували кошти через фізичних осіб підприємців, діяльність яких згодом була призупинена.

У межах розпочатого кримінального провадження командиру військової частини повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України.

Організатору злочинної групи, одному із виконавців та двом спільникам повідомлено про підозру за привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

Фото з матеріалів слідства. Джерело: ДБР

Ще одному із виконавців повідомлено про підозру за привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинені організованою групою та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

У разі доведення вини, підозрюваному військовослужбовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років, іншим учасникам злочинної групи – позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Військова прокуратура ДБР (Державне бюро розслідувань) ЗСУ Розкрадання майна СБУ Україна