fbpx
У ВМС визначились з випробувальною платформою до морської версії “Нептун”

У ВМС визначились з випробувальною платформою до морської версії “Нептун”

«Нептун» ВМС України ЗСУ Олексій Неїжпапа ОПК Протикорабельні ракети (ПКР) Україна Флот

Для Військово-морських сил ЗС України вже обрано платформу, на якій будуть розміщені перші зразки РК «Нептун» (ракетного комплексу).

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на заяву Командувача ВМС ЗСУ Олексія Неїжпапи в інтерв’ю виданню УНІАН.

Ракетний комплекс «Нептун» у 2022 році має отримати перший дивізіонний комплект і навесні буде повністю готовий та включений до складу ВМС України.

Військово-морські сили вже мають морську випробувальну платформу для українських протикорабельних крилатих ракет.

«Ударні спроможності формуються на трьох платформах – береговій, морській та авіаційній. Ми вже маємо морську випробувальну платформу, на якій будуть розміщені перші зразки “Нептуна”», – розповів Командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

Командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа. Фото: ВМС ЗСУ

Це потрібно для того, щоб розмістити майбутній морський варіант РК «Нептун». Повідомлено, що деяка техніка закуплена, перша так звана батарея вже готова.

Контрадмірал України Олексій Неїжпапа також розповів, що у 2022 році буде представлено цей проєкт на публічний огляд.

Корабельна версія

Нагадаємо, у червні 2021 року стало відомо, що Міноборони України замовило розробку корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для надводних кораблів ВМС ЗС України.

На фінансування розробки корабельної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун», а також інші ДКР, серед яких комплекс «Вільха» та САУ «Богдана», передбачено 5% обсягу фінансування державного оборонного замовлення на 2021 рік із загальної суми у 22,5 млрд гривень.

Київське державне конструкторське бюро «ЛУЧ» працює над корабельною версією ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун».

Самохідні пускові установки РК-360МЦ на шасі Tatra. Фото: Думская

На запитання про перебіг роботи зі створення морської версії ракети Р-360 та з уточненням, що в України наразі немає корабля, на базі якого можна було б випробовувати цей тип ракетного озброєння. Генеральний конструктор відповів:

«Розробка триває. Питання щодо корабля дискутується між самими військовими. Наша справа – розробити. Куди вони його будуть ставити – це питання до них. Нам треба ще рік-півтора, щоб завершити розробку морської версії Нептуна»

«Нептун» ВМС України ЗСУ Олексій Неїжпапа ОПК Протикорабельні ракети (ПКР) Україна Флот