fbpx
У ЄС підтримали спільну закупівлю снарядів для України

У ЄС підтримали спільну закупівлю снарядів для України

Артилерія Боєприпаси Війна з Росією Військова допомога Європа ЄС Закупівлі Світ Україна

Країни Європейського Союзу погодилися просувати спільну закупівлю зброї для України.

Про це 8 березня у Стокгольмі повідомив верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Він представив міністрам оборони країн-членів Європейського Союзу свою пропозицію, яку вони загалом підтримали.

Зокрема йдеться про прискорення постачання артилерійських снарядів до України.

Реалізацію цього рішення мають опрацювати на зустрічі міністрів закордонних справ і оборони ЄС 20-21 березня.

Пропозиція Борреля складається із трьох частин.

Перша – виділити один мільярд євро з Європейського фонду миру (EPF) на поповнення запасів боєприпасів в країнах Євросоюзу, які готові передати Україні снаряди.

Друга – напрацювати спільний підхід до закупівлі Європейським оборонним агентством (EDA) боєприпасів, щоб заповнити дефіцит запасів у країнах ЄС і забезпечити постачання Україні в довгостроковій перспективі. Для цього пропонують виділити ще один мільярд євро в рамках EPF.

Третя частина плану полягає у збільшенні потужностей оборонної промисловості у країнах Євросоюзу для покриття власних потреб в боєприпасах.

У лютому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на тристоронній зустрічі у Брюсселі заявив, що Україна, ЄС та НАТО домовилися про об’єднання зусиль, щоб збільшити обсяги виробництва зброї та боєприпасів для потреб ЗСУ.

Перемовини у тристоронньому форматі Україна-ЄС-НАТО, лютий 2023 Фото: МЗС України

Це буде тристоронній координаційний механізм, який дозволить синхронізувати роботу виробників озброєння, закупівельників та урядів.

Нагадуємо, що міністр оборони України Олексій Резніков 8 березня під час неформальної зустрічі з міністрами оборони країн ЄС у Швеції заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських боєприпасів.

Артилерія Боєприпаси Війна з Росією Військова допомога Європа ЄС Закупівлі Світ Україна