fbpx
На Запоріжжі відкрили новий Морський рятувальний центр

На Запоріжжі відкрили новий Морський рятувальний центр

«Морська пошуково-рятувальна служба» Азовське море Бердянськ ДСНС Запоріжжя Міністерство інфраструктури Україна

Відбулося відкриття нового Морського рятувального центру, який розташовується у Бердянську.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

Центр здійснюватиме координацію робіт з пошуку та рятування у відкритому морі із залученням спеціалізованих пошуково-рятувальних одиниць центру, рятувальних засобів інших відомств та суден в акваторії Азовського моря.

Рятувальний центр обладнаний системою спостереження за надводною обстановкою на базі AIS.

Фахівці центру забезпечують цілодобове чергування, прийом та опрацювання сигналів лиха, а також безпосередньо взаємодіють із береговими радіоцентрами м. Бердянська та м. Маріуполя, що дозволяє забезпечити ефективне прийняття та обробку сигналів.

Морський рятувальний центр у Бердянську. Жовтень 2021. Фото: brd24.com

Водна мережа Запорізької області становить 400 км берегової смуги Азовського моря, вздовж якої несуть чергування:

  • Бердянська комунальна аварійно-рятувальна служба;
  • 4 рятувальні пости Головного управління (Приморськ, смт Кирилівка, с. Приморський Посад);
  • Морський рятувальний підцентр Казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» Державної служби морського та річкового транспорту України (Бердянськ).

Координацію робіт з пошуку та рятування у відкритому морі здійснює саме центр Морської пошуково-рятувальної служби у Бердянську.

Центр залучає спеціалізовані пошуково-рятувальні одиниці, рятувальні засоби інших відомств та суден в акваторії Азовського моря.

Очільник запорізьких рятувальників привітав співробітників та керівництво Центру з відкриттям і висловив сподівання на спільну співпрацю та злагоджену роботу у напрямку оперативного реагування на надзвичайні події, аварії, потенційно небезпечні ситуації на морі.

Плавзасіб Морської пошуково-рятувальної служби. Жовтень 2021. Фото: brd24.com

Про те що Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» реконструює територію бази у Бердянську ми повідомляли у січні. Вартість робіт до аукціону оцінили в 5 636 782,80 гривень.

Загальна площа ділянки будівництва становить 0,241 га; Існуюча площа забудови з вимощенням –441 м²; Загальна площа існуючої будівлі – 730,9м².

Морський пошуково-рятувальний підцентр КП «МПРС» у Бердянську функціонує з 2017 року та займається пошуком та порятунком людей, наданням першої медичної допомоги та евакуацією, а також координацією роботи пошуково-рятувальних операцій у регіоні Азовського моря із можливістю залученням інших служб.

Також у жовтні стало відомо, що Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» подало тендер на придбання швидкісного морського пошуково-рятувального судна. Очікувана вартість судна водотоннажністю 55-70 тонн – 165 000 000 грн.

Нагадаємо, «Морська пошуково-рятувальна служба» має у своєму розпорядженні пошуково-рятувальне судно проєкту 1454 «Сапфір».

Довідково: «Морська пошуково-рятувальна служба» — центральний орган виконавчої влади, створений наприкінці 2011 року Міністерством інфраструктури України.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


«Морська пошуково-рятувальна служба» Азовське море Бердянськ ДСНС Запоріжжя Міністерство інфраструктури Україна