fbpx
Удари дронів зупинили роботу нафтоперекачувальної станції в РФ

Удари дронів зупинили роботу нафтоперекачувальної станції в РФ

Вибухи Війна з Росією Росія

На Кубані російську нафтоперекачувальну станцію «Кропоткинская» вивели з експлуатації після масованої атаки ударних безпілотників.

Про це повідомляє російське видання Іnterfax.

У понеділок, 17 лютого, найбільша нафтоперекачувальна станція «Каспійського трубопровідного консорціуму» на території Росії «Кропоткинская» була атакована безпілотниками.

«НПС “Кропоткинская” виведено з експлуатації. Транспортування нафти трубопровідною системою Тенгіз — Новоросійськ здійснюється на знижених режимах перекачування, минаючи НПС», — йдеться у повідомленні консорціуму.

Удар по об’єкту, розміщеному в Краснодарському краї, був завданий сімома дронами із уламково-фугасною бойовою частиною, які атакували зі значним часовим інтервалом.

«Атака була проведена з часовим інтервалом, щоб не тільки порушити роботу об’єкта, а й призвести до жертв серед оперативного персоналу станції. Постраждалих серед персоналу НПС немає. Злагодженими діями працівники консорціуму змогли запобігти загрозі розливу нафти», — зазначили представники КТК.

НПС «Кропоткинская»

«Кропоткинская» — нафтоперекачувальна станція площею 16,5 га та об’ємом резервуарного парку 140 тис. м³. Об’єкт введено в експлуатацію у 2002 році.

НПС є складовою міжнародного магістрального трубопроводу, який забезпечує транспортування нафти з великих родовищ Західного Казахстану та російських шельфів на Каспії до морського терміналу у Новоросійську.

Трубопровід завдовжки 1511 кілометрів бере початок на родовищі Тенгіз, проходить Атирауською областю Республіки Казахстан, далі чотирма регіонами Російської Федерації — Астраханською областю, Республікою Калмикія, Ставропольським та Краснодарським краями. Нафтопровід веде на берег Чорного моря, де на морському терміналі під Новоросійськом нафта відвантажується на танкери та експортується до інших країн світу.

Трубопровід "Каспійського трубопровідного консорціуму". Зображення: Транснефть

Система є основним експортним маршрутом для казахстанської нафти. На неї припадає понад 80% від обсягів, що прокачуються трубопроводом з Казахстану. Відомо, що у 2024 році КТК транспортував за системою 63,01 млн тонн нафти.

Нагадаємо, що тієї ж ночі ударні дрони також атакували нафтопереробний завод біля селища Ільськ, Сєвєрського району у Краснодарському краї.

Міністерство оборони Росії заявило, що під час атаки над Краснодарським краєм російські засоби нібито перехопили 24 безпілотники і крилату ракету «Нептун-МД».

Вибухи Війна з Росією Росія