Угорщина замовила розробку модифікованих систем Skyranger 30
Rheinmetall розробить для Угорщини нову версію комплексу протиповітряної оборони Skyranger 30 на шасі бойової машини піхоти Lynx.
Новина оприлюднена на офіційному сайті Rheinmetall.
5 грудня 2023 року уряд Угорщини уклав контракт з Rheinmetall на концептуальну розробку мобільного зенітного комплексу Skyranger 30 на шасі БМП Lynx KF41.
Вартість розробки індивідуальних параметрів башти Skyranger 30 для гусеничної броньованої машини Lynx та інтеграції додаткових рішень складає 30 мільйонів євро.
Імовірно, новий комплекс має доповнити складову армійської мобільної протиповітряної оборони ближнього радіусу поряд з бойовими машинами KF41 Lynx та Leopard 2A7HU, що наразі надходять на озброєння збройних сил Угорщини.
На сайті виробника зазначається, що цей проект розробки є частиною Європейської ініціативи Sky Shield, або ESSI, яка спрямована на суттєве розширення можливостей протиповітряної оборони Європи в найближчі кілька років. ESSI має на меті більш ефективний захист європейських держав-членів НАТО від повітряних атак.
На сьогоднішній день Угорщина залишається другим, після Данії, замовником цієї зенітної системи. Однак у їх замовленні зацікавленими залишається Велика Британія, Німеччина та Швейцарія.
Skyranger 30
Зенітна ракетно-гарматна система Skyranger 30 складається з високошвидкісної 30-мм зенітної гармати, двох зенітних ракет та системи управління вогнем. Бойовий модуль може встановлюватися на колісні броньовані машини або гусеничне шасі.
Для збиття повітряних об’єктів автоматична гармата Oerlikon KCE-ABM використовує боєприпаси з програмованим повітряним підривом, що створюють хмару із вольфрамових уламків яка має уражати ціль.
Наразі вибір ракетної компоненти для угорських машин невідомий, однак, ймовірніше за все, це буде вже відомий для їх військових “Mistral”. Крім того, також можлива інтеграція американських ракет “Stinger” та південнокорейських “Chiron”.
Для виявлення повітряних цілей на Skyranger 30 застосовується радіолокатор AESA (AMMR) S-діапазону з п’яти пласких антен, що інтегровані по периметру бойового модуля для забезпечення охоплення спостереження у 360° навколишнього повітряного простору на дальність близько 20 км.
Окрім того, для пасивного виявлення та ідентифікації цілей Skyranger 30 використовує відеокамеру, охолоджуваний тепловізор і два лазерні далекоміри.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.