fbpx
Угорщина замовила ЗРК NASAMS

Угорщина замовила ЗРК NASAMS

Kongsberg Raytheon Європа Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ США Угорщина

Угорщина підписала угоду на закупівлю зенітного ракетного комплексу NASAMS.

Про це повідомив пресцентр Міністерства оборони Угорщини.

Як заявлено, поставки зенітного ракетного комплексу будуть розпочаті з 2023 року.

Про можливість закупівлі Угорщиною в США ЗРК було заявлено в червні 2019 року під час візиту в Будапешт держсекретаря США.

У серпні 2019 року Держдепартамент США схвалив потенційну поставку Угорщині в рамках програми «Іноземні військові продажі» 180 вдосконалених керованих ракет середньої дальності класу «повітря-повітря» AIM-120C-7 AMRAAM, іншого обладнання та послуг вартістю до 500 млн доларів.

Зенітний ракетний комплекс NASAMS. Фото з відкритих джерел

Запит, зокрема, включав поставку секретного програмного забезпечення для РЛС AN / MPQ-64F1 Sentinel в рамках прямого комерційного контракту.

У травні 2020 року Держдепартамент схвалив продаж Угорщини ще 60 ракет AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER класу «повітря-повітря».

Додатково було схвалено продаж двох запасних секцій наведення AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER, 4 навчальних ракет AMRAAM-ER (CATM-120C), іншого обладнання та послуг вартістю до 230 млн доларів на підтримку придбання ЗРК.

ЗРК NASAMS замінять перебуваючи на озброєнні Збройних сил Угорщини ЗРК 2К12 «Куб».

NASAMS

Системи NASAMS виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg.

"Заряджання

До комплексу входять пускові установки, системи РЛС Raytheon AN / MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg.

Дальність стрільби системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.

Ракети AMRAAM-ER є розробленим Raytheon спеціально для застосування в складі ЗРК NASAMS варіантом корабельної зенітної керованої ракети RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile (ESSM) з установкою на неї активної радіолокаційної головки самонаведення від ракет AIM-120C-7 / С-8 AMRAAM.

Kongsberg Raytheon Європа Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ США Угорщина