fbpx
Україна готова відправити до Іраку 20 військових

Україна готова відправити до Іраку 20 військових

Близький Схід ЗСУ Ірак Україна Україна-НАТО

Україна готова надіслати 20 військових на підтримку місії Альянсу в Іраку після того, як вона відновить роботу.

Про це повідомляє Європейська правда.

Таким чином наша держава підтримує зусилля НАТО зі зміцнення безпеки в Іраку.

Питання щодо надсилання українських військових обговорювалось 14 січня у штаб-квартирі НАТО на зустрічі віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби із заступником генсека НАТО з питань операцій Джоном Манзою.

“Я поінформував заступника генсека, що в України є план надіслати 20 військовослужбовців на підтримку місії НАТО в Іраку після того, як Альянс відновить її роботу. Запрошення стати операційним партнером місії Альянсу в Іраку свідчить про визнання цінності українського військового досвіду та професіоналізму”, – цитує Кулебу служба віцепрем’єр-міністра України.

Реагуючи на повідомлення української сторони, заступник Генсека НАТО зазначив, що для Альянсу дуже важлива участь України у місії в Іраку.

У 2019 році Альянс запропонував Україні продовжити співпрацю – Північноатлантична рада НАТО (ПАР) надала Україні статус потенційного операційного партнера Місії НАТО в Іраку. Україна вже направила НАТО запит, щоб отримати статус повного операційного партнера.

Крім того, триває розробка національної нормативної бази участі у цій операції. Загалом у 2020 році Україна готова надіслати до Іраку 20 військових, що працюватимуть офіцерами в штабах у не бойовій Місії.

Крім того, обговорюється можливість залучення українських військовослужбовців як інструкторів програми DEEP в рамках діяльності Місії НАТО в Іраку для підготовки військовослужбовців Збройних сил Іраку.

До цього українські військові впродовж серпня 2003 року по грудень 2008 року брали участь в бойових діях в Іраку у складі коаліційних військ під проводом США.

Ця закордонна військова операція є наймасштабнішою за всю історію незалежної України, постійна військова присутність в Іраку складала до 1690 військовослужбовців, а всього, військову службу в Іраку та Кувейті пройшло близько 6100 українців, 18 з яких загинуло і понад 40 отримали поранення.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід ЗСУ Ірак Україна Україна-НАТО