fbpx
Україна хоче будувати з британцями бази на Чорному і Азовському морях – Офіс президента

Україна хоче будувати з британцями бази на Чорному і Азовському морях – Офіс президента

Азовське море Велика Британія Військово-морська база ВМС України Ракетні катери Чорне море

Україна за допомоги британських фахівців побудує нові сучасні бази для потреб ВМСУ. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів заступник глави Офісу президента Ігор Жовква. Він зазначив, що Україна потребує нової інфраструктури ВМСУ як на Чорному, так і на Азовському морі.

Маємо опрацювати британський досвід, не повторювати їх помилки. У нас інша ситуація, не такі військово-морські спроможності як у Великої Британії, але у нас два моря, які треба захищати, – заявив чиновник.

Зеленському були представлені спроможності британських компаній, які можуть такі бази будувати. Під час переговорів обговорювалися строки, однак конкретики по ціні та строках Меморандум не містить. Сума, яка фігурувала в медіа (1,25 млрд фунтів стерлінгів), це максимальний обсяг кредитних коштів, які готова надати британська сторона.

Чиновник анонсував можливу участь у проекті третіх країн, які є стратегічними партнерами України. В найближчі місяці будуть тривати інтенсивні переговори між Україною та британською стороною з цього питання.

Також, Жовква, прокоментував інші пункти Меморандуму, який минулого тижня підписали міністерства оборони обох країн в присутності українського президента. Зокрема, він звернув увагу на те, що розглядається і варіант розміщення високоточного морського озброєння з Великої Британії на платформах катерів, які будуються в Україні. Зокрема, заступник глави ОП сказав:

Україна має власне виробництво таких суден, постачання з інших країн, а у Британії є високоточне озброєння.

Нагадаємо, що 7 жовтня 2020 року у Портсмуті на базі Королівських ВМС міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Великою Британією у військовій і військово-технічній сферах. Документ передбачає, що Велика Британія допоможе Україні побудувати 8 ракетних катерів, 6 з яких буде зведено на українському підприємстві.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Азовське море Велика Британія Військово-морська база ВМС України Ракетні катери Чорне море