fbpx
Україна отримала боєприпаси 155-мм

Україна отримала боєприпаси 155-мм

155-мм САУ «Богдана» Excalibur Army Артилерія Боєприпаси Закупівлі ЗСУ Міністерство оборони САУ Україна

Компанія Excalibur Army поставила Міноборони України нові 155 мм боєприпаси для проведення повного циклу випробувань САУ «Богдана».

Про це повідомляє Defense Express.

Як повідомлено, днями було виконано контракт між Міноборони України та чеською компанією Excalibur Army на постачання значної кількості 155-мм боєприпасів.

Боєприпаси були закуплені оборонним відомством для проведення випробувань нової самохідної артилерійської установки 2С22 «Богдана».

На фотографіях боєприпасів, які поставлені в рамках контракту для Міноборони України, видно маркування.

Практичний 155 мм боєприпас. Фото: Defense Express

Це як практичні боєприпаси, так і далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.

Такі 155 мм боєприпаси ERFB та ERFB-BB застосовують у таких САУ та системах як ZUZANA, NORA B-52, G5/G6, M109, M198, FH-70, KRAB, KH-179 та інших.

Ці 155 мм артилерійські снаряди великої дальності призначені для використання сучасною буксированою та самохідною артилерією з довжиною ствола у 39, 45 та 52 калібрів.

Дальність стрільби цими боєприпасами у найбільш просунутих САУ становить до 44 км.

Партія боєприпасів 155-мм. Фото: Defense Express

Богдана

Першою вітчизняною САУ, яка має застосовувати боєприпаси стандарту НАТО, має стати самохідна гаубиця на колісному шасі під назвою «Богдана».

Вона розробляється на підставі спільного рішення Міністерства оборони України та публічного акціонерного товариства «Краматорський завод важкого верстатобудування» в рамках дослідно-конструкторської роботи з лютого 2016 року.

Вперше зразок нової САУ був продемонстрований на параді у 2018 році. Очікувалось, що ДКР «Богдана», на яку вже витрачено 140 млн грн, буде завершена у 2020 році.

Наприкінці 2019 р. повідомлялось, що для випробувань САУ «Богдана» ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» поставив 155-мм артилерійські боєприпаси, які були закуплені у турецької компанії MKEK (Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu).

Йшлося про 134 практичні постріли Mod 272, постріли M107HE, а також підривачі, запалювальники та порохові заряди.

Проте специфікація та маркування закуплених «Спецтехноекспорт» у Туреччині пострілів, обсяги та терміни поставок, а також інші деталі виконання цього контракту спричинили низку непорозумінь у «трикутнику» Міноборони, «Спецтехноекспорт» та розробник САУ.

Колісна САУ «Богдана» на території підприємства розробника

Пауза у роботі зі створення та випробувань САУ «Богдана» тривала майже рік.

Як зазначено, проблеми, які розпочались навколо САУ «Богдана» у 2018 році були успішно подолані у 2020 році завдяки, в першу чергу, Міноборони. Нині ніяких перешкод немає.

«Найближчим часом «Богдана» вийде на випробування на полігони ЗСУ. Ця артсистема потрібна українському війську», – заявив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк в інтерв’ю агенції Defense Express.

Закупка 155 мм сучасних боєприпасів, які в стислі терміни були поставлені до України чеською компанією Excalibur Army, знімає будь-які перешкоди перед розробниками САУ «Богдана» довести МОУ відповідність своєї розробки вимогам тактико-технічного завдання і конкурентність рішень та технологічній, що втілені у проєкті.

Випробовування

Втім, за інформацією Defense Express, лише для проведення випробувань з перевірки надійності та ресурсу ствола нової гармати потрібно здійснити близько півтори тисячі пострілів.

Колісна САУ «Богдана» з новим дульним гальмом

До цього часу з нової САУ було здійснено два гідропостріли та холостий постріл з метою оцінки роботи вузлів і механізмів гаубиці наприкінці 2019 року.

В січні 2020 року при випробуваннях при стрільбі зі 155-мм пострілом з інертним (практичним) снарядом імпортного виробництва MOD 272 (Туреччина) на дальність 5 км відбулася пошкодження у замковому механізмі гаубиці.

У грудні 2020 року стало відомо, що вітчизняна САУ «Богдана» отримала нове дульне гальмо та низку конструкційних доопрацювань.

Нагадаємо, Excalibur Army – постачальник нових і більш потужних 155 мм боєприпасів для випробувань «Богдана» – є компанією, з якою Міноборони обговорює контракт на закупівлю 26 одиниць модернізованих колісних самохідних артилерійських 152 мм установок Dana М2 на загальну суму 40,3 млн доларів для потреб Збройних Сил.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


155-мм САУ «Богдана» Excalibur Army Артилерія Боєприпаси Закупівлі ЗСУ Міністерство оборони САУ Україна