fbpx
Україна отримала ракети Brimstone 2 від Великої Британії

Україна отримала ракети Brimstone 2 від Великої Британії

Велика Британія Військова допомога Ракета Brimstone Україна

Україна отримала в рамках військової допомоги від Великої Британії сучасні ракети Brimstone 2. Раніше було відомо лише про поставки ракет Brimstone першого покоління.

Новину оприлюднив аналітичний проєкт Ukraine Weapons Tracker.

Про те, що Велика Британія надає Україні не лише старі ракети Brimstone 1, а й сучасні ракети Brimstone 2 Dual Mode, стало відомо із фото відвантаження військового майна, які з’явилися у мережі.

Brimstone – це сімейство керованих ракет класу «повітря-земля» розробки міжнародного консорціуму MBDA.

Із початку повномасштабної війни Велика Британія вже поставила в Україну сотні цих ракет. У Збройних силах Brimstone модифікували для запуску з наземних пускових установок для використання по наземних цілях. 

Brimstone

Ракета Brimstone першого покоління має довжину 1,8 м і діаметр 180 мм. Ракета має багатофункціональну тандемну бойову частину вагою 6,3 кг, яка здатна пробивати динамічну броню, при цьому вага ракети становить близько 50 кг.

Система наведення використовує радар міліметрових хвиль і напівактивний лазер. Максимальна дальність стрільби ракети першого покоління становить 20 км.

Ракета "Brimstone" від MBDA

У 2010 році в рамках програми SPEAR ракетний комплекс Brimstone модернізували до рівня Brimstone 2. Ракета отримала покращену голову самонаведення, модульну конструкцію, вдосконалений планер та оновлене програмне забезпечення. Це збільшило дальність її польоту до 60 км.

Вперше про використання українським військом британських керованих ракет стало відомо у травні цього року.

 

Тоді відео з роботою ракет по техніці російських військових оприлюднив інструктор “Combat-ua” Павло Кашчук. Було зазначено, що операцію зі знищення одиниць противника провели бійці Сил Спеціальних Операцій.

Кажуть, в орків там трохи паніка. Танкам зриває башти навіть у тилу. Вже ходять чутки про нові літаки-привиди від НАТО, але ні, то просто старі добрі Brimstone в умілих руках бійців Сил Спеціальних Операцій та трошки військової хитрості“, – розповів Павло Кашчук.

Попри здатність удосконалених ракет Brimstone наносити ураження на відстань до 60 км, реальна дальність пуску ракети з землі зменшується до 10-12 км. Це викликано великими енергозатратами ракети для набирання висоти.

Велика Британія Військова допомога Ракета Brimstone Україна