fbpx
Україна отримала закуплені США зенітні установки Gepard 

Україна отримала закуплені США зенітні установки Gepard 

Gepard Війна з Росією Європа Йорданія ППО та ПРО Світ США Україна

Україна отримала закуплені Сполученими Штатами у Йорданії самохідні зенітні установки Gepard.

Фото установок були опубліковані на офіційній сторінці ПС ЗСУ у фейсбуці.

Самохідні зенітні установки Gepard, що були закуплені Штатами у Йорданії, мають модернізовану систему керування вогнем та сучасніший радіолокаційний комплекс.

Першочергово ці зенітні системи були поставлені збройним силам Нідерландів у межах контракту 1977 і 1979 року та отримали іншу радіолокаційну частину та систему постановки димових завіс.

Насамперед вона відрізнялася пошуковою радіолокаційною антеною, яка працює в Х-діапазоні (німецька — в S-діапазоні) та має кругову поляризацію (на німецьких — тільки горизонтальна).

Також є певна різниця в антені захоплення цілей, яка на нідерландських машинах працює у діапазонах X/Ka (на німецьких Ku) та має меншу дальність виявлення цілей — 13 км (на німецькій 15). Попри це нідерландські Gepard здатні регулювати частоти за шістьма пунктами, у той час, як німецькі тільки за двома.

Як зазначається у повідомлені, наразі обслуга  комплексу Gepard полює на російські ударні БпЛА та крилаті ракети у складі сил і засобів протиповітряної оборони Повітряного командування «Захід».

«Ми прагнемо досягти найвищої ефективності під час відбиття авіаційно-ракетних ударів і знищити максимальну кількість цілей. Тому безперервно навчаємо екіпажі, збираємо, узагальнюємо та розповсюджуємо кращий досвід, проводимо тренування із залученням контрольних цілей», — йдеться у повідомлені ПС ЗСУ.

Індекс Cheetah нідерландські установки отримали через традиційну систему найменувань, яка потребувала називати систему з використанням букви роти, яка їх отримала (у цьому випадку їх отримала рота С).

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року «Мілітарний» повідомляв, що США викупили зі складу Збройних сил Йорданії 60 колишніх нідерландських ЗСУ Gepard.

Уряд США заплатив за ці зенітні установки 118 мільйонів доларів. Кошти були виділені в межах програми «Ініціатива сприяння безпеці в Україні» (USAI).

За контрактом, роботи з підготовки систем ППО Gepard здійснюються на території Йорданії.

Gepard Війна з Росією Європа Йорданія ППО та ПРО Світ США Україна