fbpx
Україна отримає перші данські F-16 вже цим літом

Україна отримає перші данські F-16 вже цим літом

F-16 Авіація Військова допомога Данія Україна

Перші передані Данією винищувачі F-16 мають прибути до України влітку цього року.

Новина оприлюднена на сайті данського оборонного відомства.

Міністерство оборони Данії повідомило, що за їх планами перший данський винищувач F-16 буде переданий Україні цього літа.

Про це йдеться у заяві міжнародної “авіаційної коаліції”, яка на чолі з Данією, Нідерландами та США координує тренування українських пілотів і підготовку до передачі перших винищувачів F-16.

Важко встановити фіксований графік передачі винищувачів F-16, оскільки є кілька умов, які мають бути виконані, перш ніж Україна зможе використовувати надані літаки.

Однак я поінформував погоджувальну комісію, що зараз ми працюємо над тим, щоб все пройшло гладко цього літа, коли ми очікуємо, що зможемо передати перші винищувачі F-16 Україні, якщо підготовка піде за планом“, – сказав міністр оборони Троельс Лунд Поульсен.

Вісім українських льотчиків тактичної авіації розпочали своє навчання в Данії в серпні 2023 року. Підготовка проходить на авіабазі Скридструпі, де розміщене винищувальне крило данських повітряних сил у складі 727-ї та 730-ї ескадрильї. Окрім пілотів ще 65 фахівців мають пройти навчання з технічного обслуговування та ремонту літаків цього типу.

Втім, остаточна передача перших винищувачів залежить від того, чи будуть українські пілоти та допоміжний персонал повністю підготовлені, а також від того, чи буде розгорнута необхідна логістика та інфраструктура.

Данські F-16

Данія зобов’язалась передати 19 літаків F-16, котрі в 2000-х роках були модернізовані за програмою Mid-Life Update (MLU).

Майбутні українські винищувачі в ході програми MLU пройшли капітальний ремонт та отримали, зокрема, сучасніший радар AN/APG-66(V)2.

Кількість літаків, що можуть бути передані в першій партії не оголошується. Проте минулого місяця у повідомленні про затримки у підготовці данський уряд повідомив про плани передачі 6 літаків.

Винищувач F-16 Королівських повітряних сил Данії.

Нагадаємо, що згідно з повідомленням Національної гвардії Арізони, перші чотири українські льотчики, що проходять навчання в США, мають завершити своє навчання на американських винищувачах F-16 до літа.

F-16 Авіація Військова допомога Данія Україна