fbpx
Україна починає будувати дві військово-морські бази

Україна починає будувати дві військово-морські бази

Будівництво Велика Британія ВМС України Володимир Зеленський Президент Україна Флот

Президент України Володимир Зеленський заявив про початок будівництва двох військово-морських баз для захисту Чорноморського регіону.

Про це повідомляє видання Interfax з посиланням на промову Президента України.

“Ми починаємо будувати дві державні українські військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону”, – заявив президент.

У Росії прокоментували будівництво Україною баз в Чорному морі.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що намір України створити дві військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону може негативно позначитися на атмосфері стабільності.

“Безумовно, з урахуванням всіх наявних реалій це може мати досить негативні наслідки в цілому для атмосфери стабільності в Чорноморському регіоні. Потенційно така небезпека існує”, – заявив представник РФ.

Меморандум

Нагадаємо, Україна за допомоги британських фахівців побудує нові сучасні бази для потреб ВМСУ. Про це розповів заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.

“Маємо опрацювати британський досвід, не повторювати їх помилки. У нас інша ситуація, не такі військово-морські спроможності як у Великої Британії, але у нас два моря, які треба захищати”, – заявив чиновник.

Зеленський отримав інформацію про спроможності британських компаній, які можуть такі бази будувати. Під час переговорів обговорювалися строки, однак конкретики по ціні та строках Меморандум не містить.

Україна починає будувати дві військово-морські бази - Зеленський. Підписання документу зі співпраці України та Британії з розвитку та підвищення спроможностей ВМС ЗСУ. Фото: МО України

Сума, яка фігурувала в медіа (1,25 млрд фунтів стерлінгів), це максимальний обсяг кредитних коштів, які готова надати британська сторона.

Чиновник анонсував можливу участь у проєкті третіх країн, які є стратегічними партнерами України. В найближчі місяці будуть тривати інтенсивні переговори між Україною та британською стороною з цього питання.

Нагадаємо, що 7 жовтня 2020 року у Портсмуті на базі Королівських ВМС міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Великою Британією у військовій і військово-технічній сферах.

Документ передбачає, що Велика Британія допоможе Україні побудувати 8 ракетних катерів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Будівництво Велика Британія ВМС України Володимир Зеленський Президент Україна Флот