fbpx
Україна подала заявку на участь у Партнерстві розширених можливостей НАТО

Україна подала заявку на участь у Партнерстві розширених можливостей НАТО

Андрій Загороднюк Міністр оборони НАТО Україна Україна-НАТО

Міністр оборони України Андрій Загороднюк закликав розглянути заявку України на участь у Партнерстві розширених можливостей НАТО.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Заява міністра прозвучала під час робочого сніданку у Брюсселі, де зараз відбувається засідання Північноатлантичної ради з державами-контрибуторами місії НАТО «Рішуча підтримка» на рівні міністрів оборони.

Міністр оборони України прибув до штаб-квартири НАТО напередодні.

«Наші партнери по НАТО знають, що приєднання до програми Партнерства розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership) є абсолютним пріоритетом для України. Україна зробила значний прогрес у впровадженні стандартів Альянсу і вже відповідає військовим критеріям для приєднання до Програми. Ми готові, і наразі є чудове вікно можливостей», – сказав Андрій Загороднюк.

Він вважає, що Україні є що запропонувати Альянсу – зокрема, участь українських військових в операціях під егідою НАТО, обмін досвідом, отриманим під час протистояння російській агресії на Сході України, обмін розвідданими, а також забезпечення безпеки в акваторії Чорного моря.

Програма Партнерства розширених можливостей НАТО передбачає, серед іншого, шанс для представників країн-партнерів отримувати посади в штаб-квартирі або в структурах Північноатлантичного альянсу.

Андрій Загороднюк Міністр оборони НАТО Україна Україна-НАТО