fbpx
Україна пропонує Бразилії розробити ракети на винищувачі Gripen

Україна пропонує Бразилії розробити ракети на винищувачі Gripen

JAS 39 Gripen Авіаційне озброєння Авіація Бразилія Латинська Америка Світ Україна

Україна пропонує Бразилії розробити авіаційні ракети та інтегрувати їх на винищувачі Saab JAS 39 Gripen.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на ДП «Спецтехноекспорт».

Саме цей тип літаків став переможцем тендеру на поставку винищувачів нового покоління для Повітряних сил Бразилії за програмою F-X2.

Церемонія передачі першого винищувача відбулася у вересні 2019 року, тоді згідно з планами, спочатку льотні випробування проходили у Швеції, а у 2020 році на борту вантажного судна Elke літак доставили до Бразилії.

Контракт вартістю 5,4 млрд доларів на розробку під бразильські вимоги й виробництво 36 літаків, компанія підписала з командуванням ПС Бразилії в жовтні 2014 року.

На тендер також претендували французький винищувач Rafale фірми Dassault та американський F/A-18 Super Hornet від Boeing.

Компанія Saab відповідає за виробництво 13 літаків у Швеції, ще 8 винищувачів будуть зібрані спільно шведськими та бразильськими фахівцями. Решта 15 машин (8 одномісних та 7 двомісних) будуть зібрані на потужностях Embraer в Бразилії.

Зараз в Україні серійно виготовляються ракети Р-27 класу «повітря-повітря», що інтегровані під радянські винищувачі типу «МіГ» та «Су».

Ілюстрація від ДП СЗТФ «ПРОГРЕС»: Су-27 з Р-27

Їх виробництвом займається Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», а дальність пуску у залежності від версії – від 50 до 95 км.

Відомий приклад спроби інтеграції ракет Р-27 на західні винищувачі. У Ірані ракету намагалися встановити на модернізовані F-14, однак інформація про успішний фінал проєкту відсутня.

Літак F-14 з ракетами Р-27, фото -

Інше Державне підприємство «Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» не так давно презентувало перспективний проєкт – високоманеврову авіаційну керовану ракету класу «повітря-повітря» ближнього повітряного бою.

Вона оснащуватиметься інфрачервоною головкою самонаведення, неконтактним радіолокаційним датчиком цілі в міліметровому діапазоні і керованим вектором тяги двигуна.

Максимальна дальність пуску у передню напівсферу називають у 40 км.

Керована ракета класу «повітря-повітря» ближнього повітряного бою

Обидва типа ракет призначені для перехвату і ураження високоманеврових засобів повітряного нападу і розвідки при атаці.

Також ДККБ «ЛУЧ» є розробником високоманевреної керованої ракети ближнього бою «повітря-повітря» “«Грань».

JAS 39 Gripen Авіаційне озброєння Авіація Бразилія Латинська Америка Світ Україна