fbpx
Україна приєдналася до санкцій ЄС проти Венесуели

Україна приєдналася до санкцій ЄС проти Венесуели

Венесуела Європа Латинська Америка Санкції Світ Україна

Україна приєдналася до санкцій Ради ЄС проти осіб та установ Венесуели, на яких поширюються санкції Євросоюзу за порушення прав людини та демократичних свобод у Венесуелі.

Про це йдеться у Декларації Високого представника ЄС від імені всіх країн Євросоюзу, повний текст якої оприлюднений на сайті Європейської Ради, пише Укрінформ.

Рада Європейського Союзу включила до цього переліку 19 фізичних та юридичних осіб.

Відповідне рішення було ухвалено 22 лютого 2021 року.

Рада ЄС вирішила включити 19 персон у перелік фізичних та юридичних осіб, установ та організацій, які є суб’єктами обмежувальних заходів відповідно до Додатку І до рішення (CFSP) 2017/2074 (CFSP – Спільна політика ЄС із закордонних справ та безпеки). Країни-кандидати Республіка Північна Македонія, Чорногорія і Албанія, країни Європейської зони вільної торгівлі Ісландія та Ліхтенштейн, члени Європейського економічного простору, а також Україна, Республіка Молдова та Грузія приєдналися до цього рішення, – йдеться у документі.

Як зазначається, згадані країни забезпечать відповідність власної національної політики до цього рішення Ради ЄС. Європейський Союз узяв до відома такі зобов’язання та привітав їх.

Україна-ЄС

22 лютого Рада ЄС ухвалила рішення про включення 19 офіційних представників Венесуели до переліку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи у зв’язку з діями та рішеннями, спрямованими на підрив демократії та верховенства права в країні.

25 лютого уряд Венесуели оголосив персоною нон грата очільницю представництва ЄС у Венесуелі Ісабель Бріланте Педросу, після розширення санкцій ЄС проти режиму Ніколаса Мадуро. Послу Євросоюзу було запропоновано впродовж 72 годин залишити Венесуелу.

У лютому Україна запровадила санкції проти центрально-американської країни Нікарагуа через відкриття «почесного консульства» в окупованому Росією Криму.

За ухвалення проєкту постанови №4689 «Про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 лютого 2021 року «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Республіки Нікарагуа» проголосували 322 народних депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Як пояснив доповідач із цього питання, секретар РНБО Олексій Данілов, 10 лютого 2020 року Нікарагуа відкрило почесне консульство у Криму, а на посаду почесного консула було призначено Олега Бєлавенцева.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Венесуела Європа Латинська Америка Санкції Світ Україна