Україна відмовилася від ракетних комплексів 9К72 «Ельбрус»

Україна відмовилася від ракетних комплексів 9К72 «Ельбрус»

Україна відмовилася від ракетних комплексів 9К72 «Ельбрус»
ОТРК «Ельбрус» ЗС Вірменії Фото: Вікіпедія/Davric
Новини

Сьогодні, 30 листопада, у Києві відбулася церемонія підписання Меморандуму про порозуміння між Міністерством оборони України та Державним департаментом США про допомогу у ліквідації та демілітаризації ракетних комплексів 9К72 «Ельбрус» (позначення НАТО Scud) та обладнання, матеріалів і компонентів ракетного палива, які входять до їх складу. Меморандум підписали тимчасово виконуючий обов’язки Міністра оборони України Валерій Іващенко та тимчасово повірений у справах Посольства США в Україні пан Джеймс Петтіт.

Як зазначив після церемонії підписання пан Джеймс Петтіт, підписання цього Меморандуму ще раз засвідчило тісну співпрацю між військовими відомствами України і США.

Ще у 1990 році Україна і США погодилися працювати разом над проблемою скорочення ракетних систем, здатних нести ядерну зброю. Підписаний сьогодні Меморандум є продовженням спільної роботи в цьому напрямку, – підкреслив тимчасово повірений у справах Посольства США в Україні пан Джеймс Петтіт.

Він також додав, що протягом останнього року обидві сторони тісно співпрацювали разом для того, щоби визначити необхідний об’єм робіт з ліквідації та утилізації ракетних комплексів типу “Scud”.

В рамках цього проекту також заплановано здійснити утилізацію компонентів ракетного палива типу “меланж”, яке становить загрозу населенню та довкіллю України, – зазначив пан Джеймс Петтіт і додав, що роботи з утилізації меланжу проводитимуться в рамках спільного проекту Україна-ОБСЄ з утилізації компонентів ракетного палива “меланж”.

Тимчасово повірений у справах Посольства США в Україні пан Джеймс Петтіт також висловив задоволення досягнутим прогресом в питаннях ліквідації ракетних комплексів типу «Ельбрус».

Я сподіваюся на продовження нашої двосторонньої плідної співпраці в цьому напрямку, – підкреслив пан Джеймс Петтіт.

У свою чергу тимчасово виконуючий обов’язки Міністра оборони України Валерій Іващенко зазначив, що підписання цього Меморандуму є знаковою подією.

Сьогодні ми підписали Меморандум, який є продовженням великої роботи щодо реалізації програми Нанна-Лугара з колективного зменшення загрози. Ми вдячні Уряду США за ту допомогу, завдяки якій Україна змогла виконати взяті на себе зобов’язання щодо відмови від ядерної зброї та зброї масового знищення, – наголосив Валерій Іващенко

Як він додав, програма зменшення ядерної загрози, яка була ініційована американськими сенаторами Семом Нанном та Ричардом Лугаром, пройшла своє впровадження і реалізацію у вигляді, зокрема, програм позбавлення України від міжконтинентальних балістичних ракет та авіаційних носіїв ядерної зброї.

Продовженням цієї програми, за словами ТВО Міністра оборони України, стали домовленості щодо ліквідації в Україні оперативно-тактичних ракетних комплексів типу «Ельбрус», які можуть використовуватися у якості носіїв ядерної зброї.

З реалізацією цього проекту Україна поставить “крапку” в питанні ліквідації на своїй території носіїв ядерної зброї і зброї масового знищення, – наголосив Валерій Іващенко.

Крім того, додав ТВО Міністра оборони України, реалізація цього проекту дозволить залучити ресурси для утилізації на території нашої державами компонентів ракетного палива типу “меланж”.

Завдяки підписанню цього Меморандуму Україна отримає додаткові можливості щодо вирішення проблеми утилізації меланжу, який у великій кількості зберігається на території нашої держави, із залученням коштів Уряду США, – зазначив Валерій Іващенко. – Для нас це дуже важливо, і ми вдячні Уряду США за послідовну, ефективну і дружню допомогу Україні.

У той же час ТВО Міністра оборони України підкреслив, що реалізація проекту з ліквідації та утилізації ракетних комплексів типу «Ельбрус» в рамках підписаного Меморандуму не передбачає одразу ж виділення Урядом США певної суми коштів.

Спочатку визначається обсяг робіт, який необхідно провести в рамках проекту, потім Міністерством оборони США буде визначено генерального підрядника, який складе комплекс і кошторис робіт, і тільки після того, як будуть підписані відповідні контракти з генпідрядником і безпосереднім виконавцем робіт, Урядом США буде проведено фінансування цих робіт, – зазначив Валерій Іващенко.

А тимчасово повірений у справах Посольства США в Україні пан Джеймс Петтіт додав, що реалізація проекту з ліквідації та утилізації ракетних комплексів типу «Ельбрус», а також обладнання, матеріалів і компонентів ракетного палива, які входять до їх складу, розрахована до кінця 2015 року.

Поширити в соцмережах:

ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"

Приватбанк ( Банківська карта )
5169 3351 0164 7408
Рахунок в UAH (IBAN)
UA043052990000026007015028783
ETH
0x6db6D0E7acCa3a5b5b09c461Ae480DF9A928d0a2
BTC
bc1qv58uev602j2twgxdtyv4z0mvly44ezq788kwsd
USDT
TMKUjnNbCN4Bv6Vvtyh7e3mnyz5QB9nu6V
Популярні
Button Text