fbpx
Україна виготовляє бойові машини на шасі МТ-ЛБу

Україна виготовляє бойові машини на шасі МТ-ЛБу

БМП Бронетехніка БТР Війна з Росією Модернізація МТ-ЛБ Україна

Український військово-промисловий комплекс серійно модернізує радянські МТ-ЛБу для виконання бойових завдань на передовій.

Відео із модернізованими машинами було оприлюднено в соціальних мережах.

МТ-ЛБу це радянська універсальна гусенична платформа розроблена Харківським тракторним заводом ще у 60-х роках на базі броньованого тягача МТ-ЛБ. Машина була створена в якості шасі для встановлення спеціального обладнання, а також броньованого транспортного засобу для перевезення піхоти та майна.

На представленому відео українським військовим було показано колону із шести модернізованих бронетранспортерів.

Модернізовані машини отримали комплект додаткового навісного бронювання на бортах. Встановлення подібних комплектів є дуже актуальним для цієї машини через символічний бронезахист оригінального шасі.

Для розуміння, товщина броньованих  панелей бортів та корми МТ-ЛБу становить 7 мм під невеликим кутом, а у фронтальній частині – до 14 мм. Цього достатньо для захисту від малих уламків та вогню легкого стрілецького озброєння. Проте гвинтівки та кулемети калібру 7,62-мм вже можуть пробити цю броню.

Екіпаж бронетранспортеру складається з двох осіб: механіка-водія та командира машини. Десантний відсік здатен вмістити до шести осіб.

Бойова машина була оснащена дистанційним бойовим модулем невідомого походження зі встановленим великокаліберним кулеметом КПВТ калібру 14,5-мм. Модуль також оснащений захисним щитком у передній проекції, що натякає на відсутність відповідного протикульового захисту самої установки.

Також привертає увагу оптична станція кулеметної установки з декількома телевізійними каналами спостереження. Можна припустити, що один з них є інфрачервоним або тепловізійним для роботи в умовах поганої видимості.

Рівень виконання бойового модулю дозволяє припустити, що він був вироблений в Україні одним із оборонних підприємств вже під час повномасштабного вторгнення. Його озброєння є достатньо потужним для знищення легкоброньованої техніки такої як радянські БМП та бронетранспортери, проте для роботи по живій силі він менш ефективний.

Загалом, виробництво цих бойових машин є вимушеним рішенням через дефіцит якісних БТР та БМП в збройних силах. Український оборонно-промисловий комплекс та держава всіляко намагаються компенсувати це наявними у неї засобами та ресурсами.

Більше про подібну техніку “Мілітарний” розповів у великій статті “МТ-ЛБ: бойова колісниця російсько-української війни“.

БМП Бронетехніка БТР Війна з Росією Модернізація МТ-ЛБ Україна