fbpx
Україна виробляє десятки аналогів “Шахедів” на місяць

Україна виробляє десятки аналогів “Шахедів” на місяць

Авіабудування БпА (Безпілотні апарати) Міністерство стратегічних галузей Світ Україна Укроборонпром

Українська оборонна промисловість вийшла на серійне виробництво ударних дронів аналогічних іранським Shahed-136.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

За словами міністра, наразі українська оборонна галузь вийшла на серійне виробництво десятків дронів-камікадзе на місяць. Він зазначив, що це дрони нового зразка, які раніше не були публічно представлені.

Починаючи з того, що називають “українським “Шахедом”, ми не кажемо назву цього продукту, але вийшли на серійне виробництво його і зараз [виробляємо] десятки на місяць, продовжуючи багатьма іншими позиціями, які ми раніше виробляли зовсім мало, а зараз маємо пристойні цифри“, – додав Камишін.

Імовірно, під “аналогом Шахедів” керівник міністерства має на увазі ударний безпілотник з відповідною бойовою частиною та дальністю польоту. Нагадаємо, що іранський дрон здатен доставляти 40-50 кілограмів вибухівки на відстань 1000-2000 км.

Крім того, цим терміном також може описуватись метод управління безпілотником, а саме автономний рух за допомогою інерціальної системи з корекцією по сигналам GPS.

Зростання виробництва

Камишін зауважив, що кратне зростання виробництва не завжди задовольняє уряд.

Нас задовольняє десятикратне зростання і більше. У нас по багатьох напрямах є таке зростання“, – заявив він.

Інтенсивний ріст міністр пояснює успішною інтеграцією бізнесу з “Укроборонпромом” в рамках якої держава підтримує приватних виробників.

Сьогодні чимало дронових компаній побачили можливість на одному з державних заводів знайти ті ресурси, які вони не можуть знайти самі” – пояснив він.

Прикладом міністр навів співпрацю, коли сервісний центр на держзаводі допомагає в роботі приватним невеликим дроновим компаніям. За словами Камишіна, це приклад того, як держава своїм ресурсом допомагає розвиватись.

“У цьому плані «український «Шахед» з’явився саме на державному заводі”, – сказав міністр.

Авіабудування БпА (Безпілотні апарати) Міністерство стратегічних галузей Світ Україна Укроборонпром