fbpx
Україна виступає проти розведення сил вздовж всієї лінії розмежування

Україна виступає проти розведення сил вздовж всієї лінії розмежування

Андрій Загороднюк ЗСУ Міністр оборони Розведення військ

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що Україна виступає проти розведення сил вздовж всієї лінії розмежування на Донбасі.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Міністра оборони це суперечить суті Мінських угод і веде до заморожування конфлікту, що категорично не влаштовує нашу державу яка виступає за виведення російських військ та деокупацію наших територій.

«Ми виступаємо проти розведення по всій лінії, адже такий шлях є помилковим, і таким, що суперечить самій суті Мінських угод. З ким розводитися, якщо вони мають роззброюватися? Насправді, є багато причин, але це основна. Це як різні треки, які не збігаються», — сказав Загороднюк в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Міністр зазначив, що розведення по всій лінії розмежування протяжністю 410 км може зайняти роки.

Розведення військ у Золотому

«А як можна роками проводити розведення? Воно перейшло б у заморожений конфлікт. А нам категорично не підходить визнання замороженого конфлікту. Деякі політики говорили і нині говорять: давайте визнавати це замороженим конфліктом. Це і є неправильний шлях, тому що він фактично фіксує погодження з ситуацією, яка є зараз, і каже: ну все, це нам підходить, це нам не підходить формально, але ми погоджуємося, що нехай так воно і буде. Тоді напруга знімається, вже ніхто не говорить про повернення територій або говорить дуже мляво, і точно знімається напруга з усього міжнародного співтовариства, починає лобіюватиметься зняття санкцій, і все це триватиме десятиліття», — сказав Загороднюк.

За його словами, якщо Мінські угоди виконуватимуться, то в суцільному розведенні по всій лінії немає сенсу.

«Цю війну можна завершити — вони мають просто виконати Мінські угоди і піти. У світі є різні конфлікти, є непорозуміння. Але у нас на сході України не було конфліктів до 2014 року, жодних переслідувань на етнічному або мовному ґрунті. Це конфлікт, який було створено в 2014 році абсолютно штучно. Як його було створено, так само його і можна завершити. Якщо Мінські угоди виконувати, то в суцільному розведенні по всій лінії немає сенсу», — уточнив міністр.

Загороднюк повідомив, що українська сторона надала пропозиції і визначила нові ділянки розведення сил ще минулого року. Також він вкотре наголосив, що розведення може відбуватися в окремих точках лише як гуманітарна складова.

«Ці дії можуть відбуватися в окремих точках, як гуманітарна складова — це наша позиція і до, і протягом, і після „нормандської зустрічі“ — щоб люди могли перетинати лінію розмежування, щоб було хоч якесь пожвавлення економіки в цьому регіоні, тому що він дуже депресивний», — пояснив він.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Андрій Загороднюк ЗСУ Міністр оборони Розведення військ