fbpx
«Українська бронетехніка» достроково завершила поставки «Новаторів» до Сил оборони

«Українська бронетехніка» достроково завершила поставки «Новаторів» до Сил оборони

«Українська бронетехніка» ОПК Україна

Компанія «Українська бронетехніка» достроково завершила виконання контрактів з виробництва та постачання бронемашин «Новатор».

Про це інформує пресслужба компанії.

«2024 рік був успішний для розвитку нашого автомобільного напрямку. На початку року ми запустили в серійне виробництво бронеавтомобіль «Новатор 2» та його версії. У вересні на виставці в Польщі представили абсолютно нову машину «Варта 2», випробування якої тривають зараз», – сказав генеральний директор ТОВ «Українська бронетехніка» Владислав Бельбас.

Він додав, що у вересні на виставці в Польщі компанія представила абсолютно нову машину «Варта 2», випробування якої зараз тривають.

Також у цьому році «Українській бронетехніці» вдалося розробити, випробувати та запустити в серію дві модифікації бронемашини «Новатор» – санітарно-евакуаційну та командно-штабну машини.

За словами Бельбаса, у 2024 році компанія наростила виробництво бронеавтомобілів «Новатор» у більш ніж три рази порівняно з попереднім роком.

«Бронеавтомобіль «Новатор» за роки використання в боях різними користувачами повністю підтвердив свої технічні характеристики, надійність та якість. Компанія планує і надалі розвивати автомобільний напрям, зокрема, використовуючи СБА «Новатор» як базову платформу для інтеграції різноманітного корисного навантаження», – зазначив гендиректор компанії.

Боєприпаси «Української бронетехніки»

Владислав Бельбас в ексклюзивному інтерв’ю для «Мілітарного» повідомив, що компанія отримає від європейського оборонного холдингу Czechoslovak Group ліцензії на виробництво танкових та артилерійських снарядів.

У жовтні цього року компанії уклали угоду про передачу українському підприємству ліцензій на виробництво різноманітних артилерійських боєприпасів натовських калібрів. Нині ж став відомий повний перелік боєприпасів, що виготовлятимуть:

  • 155-мм артилерійський постріл M107;
  • 155-мм артилерійський постріл L15 підвищеної потужності;
  • 155-мм далекобійні артилерійські постріли HE ER-BT/BB MKM/VMK;
  • 105-мм уламково-фугасний артилерійський постріл М1 НЕ;
  • 120-мм танковий постріл неназваного типу.
105 мм артилерійські снаряди M1 армії США, 2020 рік. Фото: Міноборони США

Під ліцензією мається на увазі дозвіл, а також передача технологій і виробничої документації на роботи та компоненти, що виготовлятимуть в Україні.

За планами компанії, локалізація виробництва західних зразків боєприпасів розпочнеться зі снарядів М107, після чого поступово опановуватимуть далекобійні 155-мм постріли.

Виробництво 105-мм та 120-мм боєприпасів заплановане на 2026 рік.

«Українська бронетехніка» ОПК Україна