fbpx
Українська збірна здобула 34 медалі на “Іграх нескорених-2023”

Українська збірна здобула 34 медалі на “Іграх нескорених-2023”

Ветерани Волонтери Європа Німеччина реабілітація Україна

У німецькому Дюссельдорфі завершилися “Ігри нескорених-2023”, під час яких українська команда здобула 34 медалі.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Українська збірна вчетверте виступала на “Іграх нескорених”, команда у 2023 році складалася з 25 учасників.

Цьогорічні змагання стали для нашої збірної рекордними. За результатами Ігор збірна здобула 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових медалей.

Серед учасників були військові та ветерани Збройних сил, Національної гвардії та добровольчих батальйонів.

Ігри тривали з 9 по 16 вересня, в них брали участь близько 600 ветеранів та військовослужбовців з 21 країни світу.

На змаганнях були представлені десять видів адаптивного спорту, а саме стрільба з луку, легка атлетика, настільний теніс, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, волейбол сидячи, баскетбол на візках, плавання та регбі у візках.

Українська збірна була представлена в усіх видах спорту, крім регбі на візках. Проте деякі учасники змогли зіграти й у цьому виді спорту у складі змішаних команд разом із військовими та ветеранами з інших країн.

Ігри Нескорених в Україні реалізуються Мінветеранів, фондом “Повернись живим”, Stratcom Ukraine та громадською організацією Invictus.

Медалі України на “Іграх нескорених-2023”

  • “Золото”: Олександр Маковей (легка атлетика, штовхання ядра, IF8), Микола Заріцький (легка атлетика, штовхання ядра, IF1 + веслування на тренажерах, витривалість, IR5), Назар Вознюк (веслування на тренажерах, витривалість, IR2 + плавання, 100 м, вільний стиль, ISC + 50 м, спина, ISC + 50 м, вільний стиль, ISC), Володимир Товкис (веслування на тренажерах, витривалість, IR3 + спринт, IR3), Юлія Шевчук (стрільба з класичного лука, початківиці), Павло Лучків (стрільба з блочного лука, відкрита категорія), Володимир Товкис, Максим Зубов та Вадим Мазніченко (стрільба з класичного лука, початківці, мікст).
  • “Срібло”: Микола Заріцький (легка атлетика, метання диска, IF1 + веслування на тренажерах, спринт, IR5), Максим Зубов (паверліфтинг, IP6), Володимир Гера (легка атлетика, метання диска, IF7), Максим Дмитраш (легка атлетика, стрибки в довжину, IJ5 + веслування на тренажерах, спринт, IR6), Юлія Шевчук (веслування на тренажерах, витривалість, IR5 + спринт, IR5), Іван Молдун (веслування на тренажерах, спринт, IR2 + плавання, 50 м, брас, ISB), Олег Должок (веслування на тренажерах, спринт, IR3), Назар Вознюк (веслування на тренажерах, спринт, IR4), Юлія Паєвська (плавання, 50 м, вільний стиль, ISD), Назар Вознюк, Олександр Пономарьов, Ігор Дерман та Євгеній Кірейонок (плавання, естафета 4х50 м, вільний стиль).
  • “Бронза”: Володимир Товкис (легка атлетика, метання диска, IF2), Віталій Бородавка (легка атлетика, біг на 100 м, IT7(O)), Дмитро Полов’ян (плавання, 50 м, спина, ISB + 50 м, брас, ISB), Олександр Будько (плавання, 50 м, вільний стиль, ISB), Ярина Аліманова (велоспорт, критеріум, IRB3(M)), Вадим Мазніченко (стрільба з класичного лука, початківці), Юлія Паєвська (стрільба з блочного лука, відкрита категорія).

Ігри нескорених

“Ігри нескорених” були започатковані у 2014 році британським принцом Гаррі. Перші Ігри відбулися у тому ж році в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні.

Україна вперше отримала право взяти участь в Іграх нескорених 2017 року в Торонто як союзник НАТО в миротворчих операціях по всьому світу, а також через АТО на сході України.

Для української команди квота в Іграх нескорених була збільшена Фундацією Ігор з 15 до 20 осіб  у 2020 році.

Це сталося через високий рівень організації та популярність змагань в Україні.

Ветерани Волонтери Європа Німеччина реабілітація Україна