fbpx
Українське дослідне судно «Ноосфера» у січні відправиться до Антарктиди

Українське дослідне судно «Ноосфера» у січні відправиться до Антарктиди

НАН України судно Україна Флот

Українське науково-дослідне судно льодового класу «Ноосфера» у середині січня 2022 року відправиться до Антарктиди.

Про це інформує Мілітарний.

Про подорож українських науковців до Антарктиди, розповів кореспондентам «Суспільне Одеса» директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Науково-дослідне судно льодового класу «Ноосфера», яке зараз стоїть в Одеському морському порту, відправиться до Антарктиди у середині січня 2022 року.

За його словами Євгена Дикого, через декілька днів судно вирушить до Чорноморська для проходження технічної підготовки.

“Команда практично підготовлена вже. Наразі вона проходитиме підготовку після чого будемо вирішувати то з нами піде в експедицію, а хто ні. Практично ось на цьому тижні ми набрали цю команду”, – повідомив Євген Дикий.

«Ноосфера» є колишнім британським науково-дослідним судном James Clark Ross, корабель отримав свою нову назву 29 жовтня в Одесі.

19 серпня 2021 року, український «Національний антарктичний науковий центр» та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії підписали акт про купівлю судна. 30 серпня 2021 року, над флагманом українського науково-дослідного флоту підняли український прапор.

Науково-дослідне судно 18 вересня 2021 року, вирушило з Фредеріксгавену (Данія) до України. Перед виходом у море була проведена значна робота з перереєстрації та страхування судна, отримано нові радіопозивні тощо. Судно James Clark Ross, 3 жовтня пройшов через протоку Босфор у Чорне море та попрямував до Одеси.

«Ноосфера»

На борту «Ноосфери» розміщені декілька лабораторій для вивчення зразків морської води, та ґрунтів із дна, дослідження представників океанської флори та фауни та для проведення хімічних експериментів, фіксування кліматичних змін.

Екіпаж криголаму складається із 27 моряків. Крім них на борту можуть працювати до 50 науковців. Моряки та співробітники розміщуються у каютах по чотири людини із власними санвузлами. Є їдальня та приміщення для відпочинку. Євген Дикий каже, що таких умов немає на жодному вітчизняному науковому кораблі.

Протягом останніх 30 років судно виконувало роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень. Його довжина майже 100 метрів, водотоннажність – 5732 тонни.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


НАН України судно Україна Флот