fbpx
Українські Мі-8 у ДР Конго забезпечили ротацію техніки

Українські Мі-8 у ДР Конго забезпечили ротацію техніки

18 окремий вертолітний загін Авіація Африка Гелікоптери ДР Конго Миротворча місія Мі-8/17/171 Світ Україна

Українські військові багатоцільові гелікоптери Мі-8 зі складу 18 окремого вертольотного загону у ДР Конго забезпечили ротацію техніки індійських миротворців.

Про це повідомляє пресслужба Сухопутних військ ЗСУ.

Також нашими гелікоптерами було перевезено особовий склад та майно військовослужбовців національного контингенту Республіки Індія.

Для населеного пункту Пінга провінції Північного Ківу, де розташований базовий табір національного контингенту Республіки Індія, українські вертольоти є єдиним швидким транспортом пересування та засобом повітряної розвідки.

Перевезення багі Polaris на борту гелікоптера Мі-8

Упродовж двох днів з льотного майданчика «Пінга», розташованого у важкодоступній місцевості, було здійснено десять рейсів, – повідомив пресофіцер загону старший лейтенант Юрій Кульпа

Від початку ротації, за три місяці наліт на вертольотах Мі-8 в небі Африки склав майже 800 годин, виконано понад 700 польотів.

За цей час екіпажі перевезли близько 2500 пасажирів та більш як 110 тон різноманітних вантажів.

Серед унікальних завдань виконаних нашими авіаторами на гелікоптерах Мі-8 – посадка на кратер діючого вулкана Ньямлагіра для висадки вулканологів.

Кратер діючого вулкана Ньямлагіра

Періодичне ретельне вивчення вулкану, з проведенням тестів та аналізів, дозволяє передбачити наступне виверження, а також знизити ймовірні ризики для місцевого населення.

— На висоті понад три тисячі метрів, екіпаж вертольоту Мі-8 зіткнувся з низкою труднощів. Посадку на крихку поверхню кратеру ускладнювали погодні умови. Хмарний покрив над вулканом помітно збільшувався, а швидкість пориву вітру становила 90 км/год, — повідомив командир вертолітного загону полковник Сергій Ващенко.

Вулканологи у кратері діючого вулкана Ньямлагіра повертаються на борт українського Мі-8

За його словами, існував значний ризик, адже пласти застиглої вулканічної лави досить крихкі й могли провалитися під масою гелікоптера.

Кратер діючого вулкана Ньямлагіра

По закінченню проведених вулканологами досліджень, екіпаж Мі-8 успішно повернувся до базового табору, завершивши ще одне завдання Місії ООН.

Ротація українського миротворчого контингенту відбулась наприкінці вересня 2020 року, коли до Демократичної Республіки Конго відправилось 250 військовослужбовців ЗС України.

Це стало 12-ї ротацією українського миротворчого контингенту у цій африканській країні.

Нагадаємо, нещодавно миротворці у ДР Конго 18-го окремого вертолітного загону отримали транспортно-бойові вертольоти Мі-8, які пройшли в Україні повний цикл технічного обслуговування.

Вертольоти Мі-8 для контингенту ЗСУ у ДР Конго. Вересень 2020. Фото: ЗСУ

Ротація вертолітної техніки у ДР Конго проходила на аеродромі «Ентеббе» Республіки Уганда, який знаходиться за 500 кілометрів від базового табору національного контингенту.

18 окремий вертолітний загін з 2012 року виконує завдання у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Основні завдання національного контингенту: транспортні перевезення, вогнева підтримки наземних сил, повітряне супроводження військ сил. Місії стримування (демонстрація сили), розвідки та спостереження, пошуково-рятувальні операції.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


18 окремий вертолітний загін Авіація Африка Гелікоптери ДР Конго Миротворча місія Мі-8/17/171 Світ Україна