fbpx
Українські пілоти тренуються на реактивних літаках Alphajet

Українські пілоти тренуються на реактивних літаках Alphajet

Alphajet Авіація Військова допомога Навчання ПКС Франції Україна Франція

Майбутні українські пілоти F-16 проходять прискорений курс підготовки у Франції на реактивних навчально-тренувальних літаках Alphajet.

Деталі навчання українських льотчиків були опубліковані у репортажі французького видання Le Monde.

Журналісти видання стали першими, кого допустили на неназвану авіабазу, що розміщена на південному заході Франції. Саме там тренується група молодих українських льотчиків.

Військово-повітряні сили Франції зобов’язалися за два роки навчити 26 українських пілотів. Однак, за даними видання, наразі їх усього десять. Частина з них ніколи не літала, інші мають досвід польотів на навчально-тренувальних літаках  L-39 Albatros.

Після кількох місяців підготовки у Великій Британії, зокрема для вивчення англійської мови, в березні цього року група льотчиків прибула до Франції, де розпочала теоретичну та практичну підготовку. Одразу після прибуття вони «були поміщені під ковпак», як висловився французький офіцер. Навіть під час репортажу їм було заборонено спілкуватися з пресою. Повідомили лише їхній вік: від 21 до 23 років.

«Новобранці зайняті. Одні, посеред карт, готуються до польоту в симуляторі, у той час як друга група в іншому місці, посеред аеродрому, готується до вильоту на двомісному літаку разом з інструктором», — розповідає репортер Le Monde.

Монітор з виведеною програмою авіасимулятора, на якому тренуються українські льотчики, 14 червня 2024 року. Фото: Adrien Vautier

Підготовка українських військових проходить за скороченою програмою у прискореному темпі. Навчання триватиме усього шість місяців, порівняно зі звичайним курсом тривалістю вісімнадцяти місяців.

Для льотної підготовки пілотів використовуються передані Бельгією модифіковані реактивні навчально-тренувальні літаки Alphajet. Вони оснащені панеллю приладів, що імітує аналогічну у винищувачах F-16.

Для забезпечення належної експлуатації цих літаків та початку навчальних польотів Повітряно-космічним силам Франції довелося в останній момент зупинити процес виведення їх з експлуатації.

Український льотчик (ліворуч) та його інструктор на фоні літака Alphajet, 14 червня. Фото: Adrien Vautier

На авіабазі відсутні винищувачі F-16, які мають стати кульмінацією підготовки українських пілотів. Тому після завершення навчання українські льотчики вирушать до навчального центру в Румунії.

Нагадаємо, що нині в Румунії розміщений Європейський навчальний центр підготовки пілотів винищувачів F-16, що був відкритий наприкінці минулого року. Українські льотчики увійдуть у першу хвилю навчання на винищувачах F-16 у новому центрі.

Нідерланди в межах авіаційної коаліції надають свої літаки для підготовки українців. До кінця року країна прагне перекинути на румунську авіабазу до 18 винищувачів F-16. Збільшення кількості цих літаків має позитивно вплинути на якість та швидкість тренування українських пілотів.

Alphajet Авіація Військова допомога Навчання ПКС Франції Україна Франція