fbpx
Українські військові почали використовувати 105 мм гаубиці L119

Українські військові почали використовувати 105 мм гаубиці L119

Артилерія Війна з Росією Військова допомога ЗСУ Світ Україна

Артилеристи Збройних Сил України вже почали використовувати 105 мм гаубиці L119.

Відео з артилерійськими системами опублікували у соцмережах.

Гармати передають країни Заходу в якості військової підтримки України у протистоянні повномасштабній агресії Росії, яку та розпочала у лютому цього року.

Судячи з опублікованих кадрів відео, можна припустити, що спочатку українські військові проводять злагодження на полігонах.

Під час таких тренування, обслуга причіпної гаубиці L119 досконало відточує навички розгортання на бойовій позиції з подальшим ураженням артилерійським вогнем противника.

Після завдання вогневих ударів, артилеристи згортаються із займаної позиції та вирушають у новий район.

Швидка зміна вогневої позиції необхідна для мінімізації ризиків потрапити під контрбатарейний вогонь ворого і зберегти таким чином особовий склад та озброєння від ураження та пошкоджень.

Британська причіпна артилерійська гармата L119 призначена для підтримки піхоти, десантних військ та штурмових груп.

Гаубиця має ручне заряджання і здатна ефективно знищувати легкоброньовану техніку і піхоту. Її можна швидко пересувати та використовувати для забезпечення максимальної вогневої потужності.

L119 стріляє всіма стандартними 105-мм напівфіксованими боєприпасами НАТО, а також спеціальними реактивними снарядами. Максимальна дальність пострілу в залежності від боєприпасу може становити від 11 500 до 19 000 метрів.

Гаубицю L119 можна буксирувати за допомогою військового позашляховика M1097 або M1152 (HMMWV).

Минулого місяця, українські військові у Великій Британії почали опановувати ці причіпні артилерійські системи. Також Сполучені Штати передають Україні 36,000 боєприпасів калібру 105 мм.

Артилерія Війна з Росією Військова допомога ЗСУ Світ Україна