fbpx
Українські військові повернуться до Іраку

Українські військові повернуться до Іраку

Єнс Столтенберг ЗСУ Ірак НАТО Україна-НАТО

Українські військовослужбовці вирушать до Іраку в рамках тренувальної місії НАТО для місцевих військових.

Про це під час спільного брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Наші військові долучаться до сотень інструкторів з країн НАТО та партнерів Альянсу, що надають консультації та підтримку іракській армії.

Генеральний Секретар НАТО назвав Україну одним з найближчих партнерів Альянсу, що забезпечує безпеку Атлантичного регіону.

“Ваші війська є в Афганістані, Косово. Також ви є частиною сил швидкого реагування НАТО. Я знаю, що ви готуєтеся до участі у навчальній місії НАТО в Іраку, де ми спільно боремося з тероризмом”, – зазначив Столтенберг.

Також Єнс Столтенберг підкреслив, що Північноатлантичний Альянс високо цінує партнерство з Україною.

Нагадаємо, що у відповідності до рішення керівників країн НАТО, прийнятим у 2018-у році, в Іраку діє тренувальна місія НАТО – NMI («Місія НАТО – Ірак» англ. NATO Mission Iraq). Нова місія була започаткована на саміті НАТО в Брюсселі, який відбувся із 11 до 12 липня 2018 року у відповідь на прохання іракського уряду.

Це не бойова місія, в якій радники тісно співпрацюють з офіційними представниками Міністерства оборони Іраку і Бюро радника з питань національної безпеки над забезпеченням більшої ефективності, сталості, інклюзивності і прозорості оборонного сектора.

Інструктори НАТО в іракських військових навчальних закладах готують іракських військових з таких питань, як протидія вибуховим пристроям, цивільно-військове планування, ремонт і обслуговування бронетехніки і військова медицина.

До цього українські військові впродовж серпня 2003 року по грудень 2008 року брали участь в бойових діях в Іраку у складі коаліційних військ під проводом США.

Ця закордонна військова операція є наймасштабнішою за всю історію незалежної України, постійна військова присутність в Іраку складала до 1690 військовослужбовців, а всього, військову службу в Іраку та Кувейті пройшло близько 6100 українців, 18 з яких загинуло і понад 40 отримали поранення.

За час місії українські військові посприяли будівництву 14 шкіл, ремонту 7 дитсадків, 4 автошляхів та 3 ліній електропередач. Було відновлено 4 об’єкти водопостачання, медичну допомогу було надано майже 50 тис місцевим мешканцям.

Більше фото з української військової місії в Іраку в альбомі на Facebook.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Єнс Столтенберг ЗСУ Ірак НАТО Україна-НАТО