Українські зенітники відстрілялися з комплексу Skynex
Збройні Сили України показали у дії німецький комплекс протиповітряної оборони Skynex.
Відео того, як воїни підрозділів ППО виконали практичні стрільби з зенітно-артилерійського комплексу Skynex, оприлюднила пресслужба повітряного командування «Захід» ПС ЗСУ.
Україна отримала ці комплекси в межах військової допомоги від Німеччини.
На опублікованому відео зафіксований процес підготовки зенітно-артилерійського комплексу Skynex до стрільб.
Зокрема показано, як військовослужбовці Повітряних Сил споряджають 35-мм боєприпасами гарматну установку, працюють за пультом управління та на оптичну систему комплексу фіксують ураження повітряної цілі.
Головна задача Skynex — це об’єктова протиповітряна оборона. Ці гарматні установки передусім використовуються для захисту важливих стаціонарних військових об’єктів та, зокрема, критичної інфраструктури.
Гарматні установки німецького виробництва для виявлення і наведення на повітряну ціль мають власну радіолокаційну станцію, що поєднана з оптичною системою, яка зі свого боку забезпечує високу точність ураження малорозмірних цілей.
На захисті неба
У серпні офіційно стало відомо, що німецькі зенітно-артилерійські комплекси Skynex уже стали на захист українського неба. Тоді кадри з цією системою були показані в офіційному відео до дня Повітряних сил ЗСУ.
Нагадаємо, що компанія Rheinmetall ще у 2022 році повідомила, що виготовить дві батареї Skynex для неназваної країни Європи та запросила фінансування цих систем Федеральним урядом Німеччини.
Пізніше виданню Handelsblatt анонімні джерела в німецькому уряді повідомили, що ці дві батареї нових систем протиповітряної оборони вартістю 182 млн євро отримає Україна.
Безпосередня передача систем були здійснена в межах пакета військової допомоги від уряду Німеччини, який Україна отримала на початку 2024 року.
Комплекс ППО Skynex розроблений німецькою Rheinmetall Air Defence. Батарея системи складається з чотирьох 35 -м гарматних установок, поста управління та радіолокаційної станції, яка здійснює першочергове виявлення повітряних цілей для наведення гармат.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.