fbpx
Український БТР-60М “Хорунжий” вперше помічено на передовій

Український БТР-60М “Хорунжий” вперше помічено на передовій

Бронетехніка БТР БТР-60 БТР-60М «Хорунжий» Війна з Росією Україна

Дослідний український бронетранспортер БТР-60М “Хорунжий” виробництва НВО “Практика” вперше помітили на передовій.

Про це повідомляє Мілітарний.

На початок російського вторгнення БТР-60М ще проходив виробничі випробування і не був прийнятий на озброєння українського війська. Інформації про його експлуатацію Збройними силами України теж не було.

Бронетранспортер, що потрапив на відео, відрізняється від тієї моделі, яку раніше виставляли на експозиціях або ж помічали на випробуваннях.

Перш за все на машині відсутні камери огляду механіка-водія по периметру та на верхній лобовій деталі корпусу. Однак вони були на дослідній версії машини з бортовим номером “240”, яку можна було помітити на фото з випробувань.

Також машина отримала новий броньований захист для оглядового вікна водія, а задні ліхтарі перемістили знизу наверх. Окрім цього, присутні інші дрібні відмінності у будові корпусу у порівнянні з попередніми версіями.

Також бронетранспортер отримав відкриту кулеметну турель для стрільця. Аналогічне озброєння мають інші машини цієї компанії, такі як Козак-2М1.

Можливою є версія, що бронемашина на відео була виготовлена пізніше компанією-виробником як ще одна дослідна модель, проте не була представлена публічно.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок, коли дослідні зразки військової техніки потрапляють на передову. Так, Мілітарний публікував матеріал про український БТР-4МВ1, що брав участь в обороні Харкова та у Балаклійсько-Куп’янській наступальній операції.

БТР-60М «Хорунжий»

БТР-60М – це глибоко модернізована версія радянського БТР-60ПБ. У машині змінили та по-новому розташували усі вузли та агрегати, також вона отримала новий броньований корпус. Незмінною залишилась лише ходова частина бронетранспортера.

Бронекорпус зроблений із сучасної бронесталі та має високий рівень бронезахисту. Він підвищив рівень кулестійкості у передній та бокових проекціях до рівня ПЗСА-4 (захист від пострілу з СВД та АКМ кулею калібру 7,62-мм з 10 метрів).

Бронетранспортер має сучасну компоновку відсіків із моторним відділенням у передній правій частині, відсіком водія в передній лівій частині та більш просторе десантне відділення в задній частині корпусу.

Машина має сучасний економний дизельний двигун Deutz, який покращує її тягові характеристики, а також нову автоматичну коробку передач, систему пожежогасіння і допоміжну силову установку для живлення енергомережі, сучасну кліматичну та вентиляційну систему, кормову апарель, систему кругового огляду для ситуаційної обізнаності екіпажу.

Також у НВО «Практика» у 2021 році провели заводські випробування модернізованого БТР-60 «Хорунжий» з турецьким дистанційним бойовим модулем SARP KPVT, оснащеним великокаліберним кулеметом КПВТ калібру 14,5-мм і тепловізійним прицілом.

Бронетехніка БТР БТР-60 БТР-60М «Хорунжий» Війна з Росією Україна