fbpx
Український супутник «Січ-2-30» пройшов випробування та готовий до відправки у космос

Український супутник «Січ-2-30» пройшов випробування та готовий до відправки у космос

ДКАУ (Державна космічна агенція України) КБ «Південне» Космос Супутник Україна

Вітчизняний супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» пройшов всі заплановані випробування та готовий до відправки у космос.

Про це інформує Мілітарний.

Український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» створений КБ «Південне» у Дніпрі, пройшов усі заплановані випробування і найближчими днями вирушить до США, повідомив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай.

Супутник запускатимуть зі стартового майданчика на мисі Канаверал. Звідти стартують майже всі ракети-носії американської SpaceX. Виводитиме супутник ракета Falcon-9. Запуск «Січ-2-30» на орбіту Землі призначили на 10 січня 2022 року.

«Державне космічне агентство України та КБ «Південне» спрацювали без відхилень від графіку. Усі параметри супутника відповідають поставленим технічним вимогам», — заявив Володимир Тафтай.

Вже у Сполучених Штатах будуть проведені роботи з підготовки супутника до запуску та його стикування із ракетою-носієм.

За словами голови Державного космічного агентства Володимира Тафтая, призначенням супутника «Січ-2-30» є моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних цілей.

«При цьому супутник дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів», – зазначив Тафтай.

Мілітарний раніше повідомляв, що український космічний апарат «Січ-2-30» проходить комплекс випробувань. Роботи стосувалися вимірювання магнітних характеристик.

У жовтні, американська компанія SpaceX відклала запуск своєї ракети-носія Falcon 9 на якій мав бути достевлений на орбіту український супутник.

У березні стало відомо, що SpaceX доставить український супутник дистанційного зондування «Січ-2-1» у космос за 1 млн доларів.

Український супутник «Січ-2-30»

В травні Україна заплатила аванс за виведення на орбіту супутника «Січ-2-30». ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH, що контрактує у SpaceX місця для доставки вантажів у космос. Запуск космічного апарата планувалося здійснити в грудні 2021 року.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ДКАУ (Державна космічна агенція України) КБ «Південне» Космос Супутник Україна