fbpx
“Укроборонпром” до кінця року поставить кілька сотень БПЛА Силам оборони

“Укроборонпром” до кінця року поставить кілька сотень БПЛА Силам оборони

Армія дронів БпА (Безпілотні апарати) Держспецзв'язок Закупівлі ЗСУ ОПК Україна Укроборонпром

“Укроборонпром” до кінця поточного року поставить кілька сотень безпілотників для Сил оборони України.

Вітчизняні дрони замовила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку).

Ці безпілотники закуповують у межах проєкту “Армія дронів”.

Про це розповів голова Держспецзв’язку, бригадний генерал Юрій Щиголь в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“.

За його словами, частка АТ “Українська оборонна промисловість” (АТ “УОП”, колишній концерн “Укроборонпром”) у загальному обсязі закупівель для потреб військових у межах проєкту “Армії дронів” зростає.

“З нуля вона зросла до того, що ми сьогодні в них закуповуємо. А нуль був ще в серпні. З серпня, з моменту, як ми уклали перший контракт, і до сьогодні частка “Укроборонпрому” збільшилася з одного до кількох сотень дронів, які вже законтрактовані. Плануємо отримати їх до кінця року”, – сказав Щиголь.

Він також додав, що “Укроборонпром” сьогодні працює і виробляє те, чого не виробляв ніколи раніше “упродовж десятків років”.

“Вони почали робити FPV-дрони, дрони високої дальності. Ми в них купуємо цю продукцію і постачаємо ЗСУ.”, – уточнив глава Держспецзв’язку.

Раніше у листопаді, гендиректор “Укроборонпрому” Герман Сметанін повідомив, що новий український дрон-камікадзе з дальністю ураження 1000 кілометрів, пішов у серійне виробництво.

Він зазначив, що вітчизняні далекобійні ударні безпілотники вже замовляють Сили оборони для своїх бойових операцій проти російських окупантів.

Згодом міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін розповів, що українська оборонна промисловість вийшла на серійне виробництво ударних дронів аналогічних іранським Shahed-136.

За словами міністра, наразі українська оборонна галузь випускає на десятків таких дронів-камікадзе на місяць. Він зазначив, що це дрони нового зразка, які раніше не були публічно представлені.

Армія дронів БпА (Безпілотні апарати) Держспецзв'язок Закупівлі ЗСУ ОПК Україна Укроборонпром